BIST 2.868
DOLAR 17,95
EURO 18,52
ALTIN 1.033,71
HABER /  DÜNYA

Başkandan Ankaralılara müjde

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Siteler esnafına 2 dev projenin müjdesini verdi.<br/>Başkan Gökçek, Ankara Mobilyacılar ve L...

Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Siteler esnafına 2 dev projenin müjdesini verdi.
Başkan Gökçek, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen Siteler esnafının katıldığı programda, Siteler esnafına Samsun Yolu üzerinde esnafın ürünlerini sergileyecekleri bir showroom ve Siteler’de binaların Samsun Yolu’na bakan cephelerine yapılacak dış yüzey kaplamalarının belediye tarafından ücretsiz gerçekleştirileceğini duyurdu.
Başkan Gökçek, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, “Amacımız yalnızca Siteler esnafının ayağa kalkması” sözleriyle başladığı konuşmasında, gerçekleştirecekleri 2 dev projeyi, görüntüler eşliğinde esnafla paylaştı.

’’SATIŞLARINIZA BÜYÜK ARTIŞ GETİRECEK’’
İlk önemli projelerinin Samsun Yolu üzerinde Mamak Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yer alacak, Siteler esnafının ürünlerini vatandaşlara tanıtabilecekleri showroom alanı olduğunu belirten Başkan Gökçek, “ Özellikle küçük esnafın ağırlıklı olarak geleceği, bir arada olacağı, 4 katlı bir binada 3 katı size ayrılacak, kiralama alanı 19 bin metrekare olan büyük bir showroom. Burada bir arada bulunmanız inanıyorum satışlarınıza büyük artış getirecek” dedi.
Bu yapılacak showroomdan asla para kazanmak gibi bir niyetlerinin olmadığını vurgulayan Başkan Gökçek, “Eğer buraları size ücretsiz verirsem, bana zimmet çıkar, buradaki dükkanları çok düşük kiralarla sizlere kiralayacağız bu konuda bir sıkıntınız olmayacak” diye konuştu.
Esnafa showroomda yer alması planlanan dükkanların büyüklüğü hakkında fikir soran Başkan Gökçek, esnaftan gelen 100 ve 150 metrekarelik dükkanlar önerisini olumlu bularak ayrıntıların ve talep edilecek sembolik kira bedellerinin oda ile yapılacak görüşmeler sonucu kendilerine kısa bir sürede açıklanabileceğini söyledi.
Siteler esnafı için ikinci büyük projenin ise Sitelerde esnafın kullandığı binaların Samsun Yolu’na bakan cephelerinin dış yüzeylerin yenilenmesi olduğunu anlatan Başkan Gökçek, uygulanacak projenin animasyonunu perdeye yansıtılan görüntülerle esnaflara anlattı. Dış cephe giydirmesi ile ilgili proje için esnaftan hiçbir maliyet talep edilmeyeceğine dikkat çeken Başkan Gökçek, bunun Ankara’nın genel anlamda çehresini değiştirmek için gerçekleştirilen bir proje olduğunu ifade etti.
Daha sonra başkan Gökçek esnafın soru, dilek ve şikayetlerini dinleyerek onları cevaplandırdı.

“BAŞKAN MELİH GÖKÇEK HER KONUDA YANIMIZDA”
Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Sitelere bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ederek, “Başkan Melih Gökçek her konuda yanımızda” dedi. Taklacı, Gökçek’in bugün açıkladığı iki projenin de Siteler esnafına büyük fayda sağlayacağına inandığına dikkat çekti.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
İngiltere'den ilk kez gelen JİTEM itirafı!
İngiltere'den ilk kez gelen JİTEM itirafı!
Günün özeti
Günün özeti
Tarihi kulübün elektrikleri kesildi
Tarihi kulübün elektrikleri kesildi
Fırtına Marmaris'i kötü vurdu
Fırtına Marmaris'i kötü vurdu
Şivan Perwer: Hasretim içimde kaldı
Şivan Perwer: Hasretim içimde kaldı
Putin’den ABD’ye  dinleme  göndermesi
Putin’den ABD’ye dinleme göndermesi
Tatlıses’ten çok sert açıklama
Tatlıses’ten çok sert açıklama
CHP'de bir ilk! Başörtülü başkan adayı
CHP'de bir ilk! Başörtülü başkan adayı
Başkent’te trafik kazası: 6 yaralı
Başkent’te trafik kazası: 6 yaralı
Dişi Acun'un işine de son verildi
Dişi Acun'un işine de son verildi