BIST 1.441
DOLAR 8,43
EURO 10,20
ALTIN 493,58
HABER /  POLİTİKA

Başbakan sıkı durun deyip müjdeleri sıraladı!

Kars'ta vatandaşlara hitap eden Başbakan Yıldırım, müjde üstüne müjde verdi. Yıldırım ''23 ilimizde toplam gelecek 10 yılda 100 milyar yatırım yapılacak ve 400 bin kişi iş, aş sahibi olacak. Bundan Kars da nasibini alacak'' dedi.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, Kars mitinginde Kars'a yapılacak yeni projeleri açıkladı.

Başbakan Yıldırım Kars'ta vatandaşlara hitap etti. Başbakan Yıldırım Kars'a yapılacak yaptırımların müjdesini sıkı durun diyerek verdi. Projeleri tek tek açıklayan Başbakan şu açıklamalarda bulundu. 

23 İLDE 100 MİLYAR YATIRIM

Kars'ı cazibe illeri arasına aldık. Yatırım yapılacak, ilave teşvik alacak. 23 ilimizde toplam gelecek 10 yılda 100 milyar yatırım yapılacak ve 400 bin kişi iş, aş sahibi olacak. Bundan Kars da nasibini alacak.

SIKI DURUN DEYİP MÜJDELERİ SIRALADI

Sıkı durun şimdi Kars'a 500 yataklı bölge hastanesi yapıyoruz. Kars'ın köylerine sıcak asfalt yol yapmaya karar verdik. 100 milyon bunun için kaynak ayırdık, hayırlı olsun. Kars mera yetiştiriciliği bölgesi oluyor. Kars'ta en az 500 baş düve üretim merkezleri kurulacak.

13 YILDA 13 KATRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

Kars'a 13 yılda tam 13 katrilyonluk yatırım yaptık. Okullar yaptık. 2 bin 650 toplu konut yaptık. Kafkas Üniversitesi'ne 5 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 3 yeni araştırma ve uygulama merkezi kazandırdık. 2002'de sadece 3 bin olan öğrenci sayısı bugün 19 bine çıktı. Sıkı durun şimdi Kars'a 500 yataklı bölge hastanesi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Kağızman devlet hastanesine 100 yataklı ilave blok yaptık. Kars'ın köylerine sıcak asfalt yol yapmaya karar verdik. 100 milyon bunun için kaynak ayırdık, hayırlı olsun. Kar mera yetiştiriciliği bölgesi oluyor. Kars'ta en az 500 baş düve üretim merkezleri kurulacak."

HAYAL BİLE EDİLEMEYEN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Artık paralarımız IMF'ye değil, kalkınmaya gidiyor. Bugün Türkiye dünyanın en itibarlı ülkelerinden biridir. Hayal bile edilemeyen bütün büyük projeleri hizmetinize sunduk. Türkiye'yi hızlı trenle kavuşturduk.Yolları böldük, insanları birleştirdik. Bütün bunları nasıl yaptık. Bir olduk, iri olduk, birlik olduk ve hep birlikte bunları yaptık.

HAYIR DİYORLAR ÇÜNKÜ KISKANIYORLAR

15 sene içerisinde tüfek bile yapamayan Türkiye yerli oranını yüzde 60'a çıkardı.Türkiye bugün dünyanın en büyük havalimanını yapıyor, bu da birilerini rahatsız ediyor. neden Avrupa sürekli hayır hayır hayır diyor, çünkü kıskanıyorlar. Baktılar ki Türkiye onlara akan parayı kesti, başladılar fitne fesat çıkarmaya. Avrupa'da Tayyip Erdoğan diye manşet atıyorlar. Çünkü Erdoğan ülkesinin kaynaklarının hortumlanmasının önüne geçti.

ANA MUHALEFET KORKU VE KAOS PEŞİNDE

Bugün ana muhalefet partisi kaos ve korku peşinde. Sadece mevcut devam etsin statüko korunsun istiyorlar.Türkiye 16 Nisan'da yeni bir sisteme geçecek. Bu mesele Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım meselesi değil, memleket meselesidir.

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Yıldırım'dan Halisdemir ailesine taziye telefonu
Gazeteci Hasan Cemal beraat etti
Bakandan müthiş haber:18.00'den sonra hesabınızda...
Usta sanatçı Taşkın Doğanışık hayatını kaybetti
15 bin bankacı aranıyor
Çevik kuvvet minibüsü kaza yaptı: Yaralılar var...
Bağımsız Kürdistan mı geliyor? Şoke eden haberler var
Akıncılar iddianamesi açıklandı! İşte bir numaralı şüpheli
Son dakika! 2016 yılı büyüme rakamlarında sürpriz
Adil Öksüz nerede? Korkunç şüpheyi Çekirge açıkladı
Yorumlar 33 yorum