BIST 1.532
DOLAR 7,51
EURO 9,06
ALTIN 442,49
HABER /  GÜNCEL

Barzani'ye gözdağı! Genelkurmay başkanları yan yana

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Ganimi ile görüşmesinde bölgenin istikrarını tehdit eden gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Abone ol

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Irak Genelkurmay Başkanı Osman Ganimi ile bir araya geldi. Bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere bu sabah Ankara'ya gelen Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi, Genelkurmay Karargahı'nda Orgeneral Akar tarafından askeri törenle karşılandı.

Ganimi, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamladı. Törenin ardından Akar ile Ganimi, görüşmeye geçti.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Ganimi ve beraberindeki heyetin ziyaretine ilişkin açıklama yapıldı.

Ganimi ve beraberindeki heyetin, Orgeneral Akar'ın resmi davetlisi olarak temaslarda bulunmak üzere bugün Türkiye'ye geldiği belirtilen açıklamada, ziyaret kapsamında yapılan heyetler arası görüşmelerde ise IKBY'nin 25 Eylül'de düzenleyeceğini açıkladığı gayrimeşru referandum başta olmak üzere bölgenin güvenliği ve istikrarını tehdit eden gelişmelerin ele alındığı vurgulandı.

Bölgenin güvenliği ve istikrarının korunmasına yönelik işbirliği alanları ile hudut güvenliği kapsamında mevcut işbirliğinin etkin şekilde sürdürülmesi konularında da görüş alışverişinde bulunulduğu bildirilen açıklamada, ayrıca DEAŞ ve PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile ortak mücadele kararlılığı ve Irak'ın toprak bütünlüğü ile siyasi birliğinin muhafaza edilmesinin öneminin bir kez daha vurgulandığı kaydedildi.

Talabani'nin oğlu 'referandum ertelendi' dedi

ÖNCEKİ HABERLER
Barzani zor durumda: KYB referandumdan desteğini çekti!
Irak-Suriye tezkeresi Meclis kararı son durum
12 yaşındaki kızı 12 erkekle ilişkiye zorladı!
PKK/PYD, Deyrizor'un en büyük gaz üretim tesisini ele geçirdi
Tüm Türkiye'yi ilgilendiriyor: Bakanlık onayladı, hepsi değişiyor!
Talabani'nin oğlu 'referandum ertelendi' dedi
Oda seçimleri erteleniyor!
ABD'nin taciz uçuşu Kuzey Kore'yi kızdırdı
İstanbul'da DEAŞ operasyonu: Onlarca gözaltı var!
Kuzey Kore'den Trump'a yanıt geldi
Yorumlar 5 yorum