BIST 1.408
DOLAR 8,04
EURO 9,61
ALTIN 455,29
HABER /  DÜNYA

Barzani'nin Afrin açıklamasına bakın! 'Endişe vericiymiş'

IRAK Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Afrin açıklaması ile öne çıktı. Barzani, Türkiye'nin Afrin harekatından endişeli olduklarını söylerken Mevlüt Çavuşoğlu'nu da Erbil'e davet etti.

Abone ol

TÜRKİYE'nin Afrin harekatına ilişkin Bakanlar Kurulu çıkışında açıklamalar yapan Neçirvan Barzani, “En büyük endişemiz kentteki siviller” dedi.

Barzani, şunları söyledi:  “Afrin'de yaşananlar ciddi endişe verici. Kürdistan Bölgesi olarak sorunların çözülmesi için çağrıda bulunuyoruz. En büyük endişemiz ise kentteki siviller. Bu meselenin en az zararla çözülmesini ümit ediyoruz."

Mevlüt Çavuşoğlu’na davet

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Bağdat’ı ziyaret ettiğini hatırlatan Barzani, 'Bir sonraki ziyaretinde Erbil'e gelmesini ümit ediyoruz. Türkiye ile İran iki önemli komşumuzdur. Hiçbiri diğerinin alternatifi değildir. Kürdistan Bölgesi olarak hem Türkiye'nin hem de İran'ın ticaret hacminin büyümesini arzu ediyor" dedi.

PKK KOMŞULARA SALDIRMASIN

Barzani açıklamasında PKK'ya da mesaj verdi ve şunları söyledi: 'Kürdistan Bölgesi'nin topraklarından silahlı bir güç komşu bir ülkeye saldırmamalı. Kürdistan toprakları komşu ülkelere saldırı düzenlenen bir meydan haline getirilmemelidir. Silahlı güçlerin de Kürdistan Bölgesi'nin kanunlarına saygı duyması lazım. Prensip olarak herhangi askeri gücün topraklarımızdan komşu ülkelere saldırmasını istemiyoruz. Bu PKK için de geçerlidir. Kürdistan ve Irak'ın yeterince sorunu var, başka sorun istemiyoruz.'

KYB'den akıllara zarar Afrin açıklaması! İzin verin girelim

ÖNCEKİ HABERLER
PYD Soçi Zirvesi'ne katılacak mı flaş karar
Seda Sayan'ın programı neden yok Show Tv'den büyük şok
Besleme PYD'nin IŞİD rezaleti: Esirleri serbest bıraktılar
Askeri üsse havanlı saldırı yaralı askerler var
Mahkeme karar verdi! Artık bunu kullanamayacak
Türk başkonsolosluğuna saldırdılar!
Yarış at antrenöründen suitte '46'lık taciz...
Ordunun emrindeyiz : '52 bin kişiyle göreve hazırız'
Meltem Cumbul Afrin zeytin dalı harekatı sonrası bomba paylaşım
Afrin'de sürpriz cephe! Azez'den girildi PYD/PKK şokta
Yorumlar 6 yorum