YAZARLAR

Bana kızan CHP'liler burada mı?

28 Ağustos tarihinde yazdığım, "CHP ile HDP yeni ittifaka hazır" başlıklı yazıya CHP'den büyük itirazlar gelmişti.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

28 Ağustos tarihinde yazdığım, "CHP ile HDP yeniittifaka hazır" başlıklı yazıya CHP'den büyükitirazlar gelmişti. O yazının ana hatlarınıhatırlatmakta yarar var.

Demiştim ki:

"Zamanı geldiğinde hepimiz CHP ile HDP'nin yeniden işbirliğine soyunduğunu göreceğiz."

Bu iddiada bulunma nedenimi de HDP Eş Genel Başkanı SezaiTemelli'nin bir açıklamasına dayandırmıştım.

O açıklamayı da hatırlatayım.

"HDP kapılarını herkese açık tuttu, yine açık tutacak.İttifaklarımızın dayandığı temel çizgi budur. 24 Haziran’da eksikbıraktığımız işi yerel seçimlerde yapalım. Yerel seçimler bu işinikinci turu olsun" diyordu Sezai Temelli...

"Sen nasıl bunu söylersin. Müneccim misin" diyereksaldıranlara, küfür ve hakaret savuranlara bugüne kadar cevapvermedim. Çünkü benim yerime CHP'den bir ismin cevap vereceğindenemindim.

O cevap önceki gün geldi.

CHP'li Dursun Çiçek, lafı hiç eğip bükmeden, kriterlerine uyanHDP'lileri CHP'den aday gösterebileceklerini ifade etti.

Kriter dediği ne peki, bir de ona bakalım:

"PKK ile bir bağlantısı olmayan, Cumhuriyete, temeldeğerlere, o dört ilkeye bağlı olacakmış adaylar bulup CHP’den adaygösterelim” diyor beyefendi.

Önce dikkatinizi şu noktaya çekeyim de gözden kaçmasın.

Bu sözleri söyleyen zat, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Albayrütbesine kadar yükselmiş ve emekli olmuş. Yüzlerce,binlerce silah arkadaşı, PKK tarafından şehit edilmiş. Binlercesigazi olarak yarım yamalak bir hayat yaşıyor.

Şimdi bu arkadaş, PKK'nın kanlı görüşlerini Meclis'e taşıyanHDP'nin milletvekilleri arasında Cumhuriyete, temeldeğerlere ve dört ilkeye bağlı birileri olup olmadığınıaraştırıyor.

Onlarla ittifak kurmanın elzem olduğunu söylüyor.

Niçin?

AK Parti iktidarını istemediği için. Kayyumların elinde şaha kalkanbelediyeleri yeniden PKK'nın gelir kaynağı haline getirebilmekiçin...

Yahu ne gerek var böyle kıvırmaya? 

Ne gerek var ıkına ıkına konuşmaya? Seçmeninizin karşısınageçin, "Biz PKK'nın partisiyle ittifakyapacağız" deyin, olsun bitsin!

AK Parti nefretiyle dolup taşan seçmenleriniz buna itiraz etmezzaten, niye korkuyorsunuz?

"Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyenlere,"Mustafa Kemal'in itleri" diye hakaret edenSırrı Sakık'ı da Ağrı'dan aday gösterin. 

Vallahi kimse itiraz etmez. 

Yıllardır teröre ve teröriste verdiğiniz destekle, HDP'den birfarkınız olmadığını zaten gösterdiniz. Öyle bir hale geldiniz ki,partinin anahtarının HDP'nin eline verseniz bile kimsenin gıkıçıkmaz.

Selahattin Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapacağınızısöylediniz, tek bir eleştiri dahi gelmedi. Belediye Başkanı’nınlafı mı olur?

Yorumlar29 yorum