BIST 10.992
DOLAR 33,03
EURO 35,93
ALTIN 2.517,85
HABER /  GÜNCEL

Balıkesir yeni hava durumu raporu şok etti kar duruyor mu?

BALIKESİR hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden yaptığı kar uyarısı tuttu. Saatlik Balıkesir hava durumu son raporlarına bakıldığında dün gece başlayan kar yağışı bugün de yer yer etkisini arttırarak devam edecek. Balıkesir'de kar yağışı haftasonuna doğru etkisini azaltacak sıcaklıklar 3 derece birden düşecek.

Abone ol

BALIKESİR için günler öncesinden meteorolojinin verdiği kar uyarısı tuttu ve kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Tipi şeklinde başlayan kar yağışı kısa sürede etkili oldu. Saatlik Balıkesir hava durumuna bakıldığında kar yağışı saat 13.00 ile 15.00 arasında etkisini arttıracak. Balıkesir'de sıcaklıklar 3 derece birden düşecek ve kar yağışı haftasonuna doğru etkisini kaybedecek.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul’un batı kesimleri, Balıkesir çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Balıkesir’in kuzeyi Bursa, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli, Adana ve K. Maraş çevreleri ile Mersin’in doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; Ülkemizin kuzeybatı ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.