BIST 11.065
DOLAR 32,99
EURO 35,97
ALTIN 2.570,46
HABER /  GÜNCEL

Marmara'yı kar esir alıyor 3 ilde okullar tatil edildi

Edirne'nin Keşan ilçesi, Tekirdağ’ın Malkara ilçesi ile Çanakkale'nin Gelibolu ve Biga ilçelerinde, gece boyu devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi...

Abone ol

YOĞUN kar yağışı Marmara bölgesini etkisi altına almaya başladı. Bazı illerde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz olarak etkilerken, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale'deki bazı ilçelerde okullara kar tatili verildi. 

İLK HABER KEŞAN'DAN... Edirne'nin Keşan ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bu arada Edirne'de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının gün boyu etkisini sürdüreceği açıklandı.

MALKARA'DA OKULLAR TATİL... Tekirdağ'ın Malkara ilçesi genelinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı bugün de etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığının eksi 2 derece dolayında seyrettiği Malkara'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Malkara Kaymakamlığı tarafından ilçede eğitim - öğretime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

GELİBOLU VE BİGA'DAN DA TATİL HABERİ GELDİ... Çanakkale'nin Gelibolu ve Biga ilçelerinde gece yarısı başlayan, aralıksız devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanırken, her iki ilçe ve köylerinde okulların tatil edildiği açıklandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini duyurdu.

Tekirdağ'da eğitime 2 gün 'kar' molası