YAZARLAR

Balayı otelleri ve tatil

Balayı çiftlerine, hayatlarının en unutulmaz tatilleri için Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum'da lüks ve konforlarıyla hayalleri süsleyen otel adresleri...

Merhabalar,

Gözlerinizi kapatıp hayal etseniz hangi otelde balayıyapmak isterdiniz?

2014 yaz sezonunda balayı için hangi otele gitmeliyim diyorsanızişte sizlere balayı tadında, ülkemizin farklı tatil bölgelerindenözenle seçilmiş balayı otelleri yazı dizisi…

    

Balayı tatiline nereye gitmeliyiz? Hangi otelde kalmalıyız?Balayı konseptleri nelerdir? Mutluluğa ilk adımı atacağımız bu özelzaman diliminde düğün telaşı, ev kurma ve daha birçokyorgunluğumuzu unutturacak hayalimizdeki balayınıyaşayabileceğimiz, pişman olmayacağımız bir tatil yapmak istiyoruzama bir türlü karar veremiyoruz kafamız karışıyor diyenlerdensenizçok haklısınız ama yurtiçi tatil için ülkemizin tatil bölgeleri veotelleri bütün endişelerinizi ortadan kaldırabilecek çeşitlilik vehizmet kalitesine sahip. Tek yapmanız gereken balayı bütçenize,seçeceğiniz tatil bölgesine ve tarihine uygun özelliklerdekioteller içerisinde en çok istediğiniz ve biz bu otelde balayımızıyapmalıyız diyerek karar vermeniz. Dost tavsiyeleri, acentayönlendirmeleri, sinema, televizyon, yazılı ve görsel medya,internet, radyo programları gibi bir çok etken tatil ve otelseçimlerinizi etkiliyor.  Bu kararı alırken damatadaylarının müstakbel gelin adaylarının en çok istediği otelitercih ederek rezervasyon yaptırmaları önemli birhusustur.

    

 Balayı otelleri yazı dizisinin ilk bölümünde biz otelegidelim ve otelden hiç çıkmayalım, odamız çok güzel olsun, deniziplajı, konforu, yiyecek içecek hizmetleri ve diğer detaylarıylaelimizi sıcak sudan soğuk suya vurmayalım ve biz mutluluğumuzuntadını çıkaralım diyorsanız isminden bulunduğu bölgede övgü ilebahsettiren, ayrıcalıklı hizmet anlayışlarıyla mimari yapılarıylave daha birçok ayrıntılarıyla sizleri en özel günlerinizdeağırlayacak o otellerden bazıları;

     

Calista Luxury Resort

Antalya Belek’te bulunan ve 2014 yaz sezonu yenilikleriyle,plajdaki konforundan kişiye özel olanaklarına, farklılezzetlerinden lüks SPA sına, dünyaca ünlü yılhdızların ve şovlarınCalista gecelerinde buluşacağı üst düzey otelcilik anlayışınınyaşanıldığı ve yaşatılacağı bir otel.

     

Calista ailesi mutluluğa ilk adımı attığınız balayı tatilinizdemisafir memnuniyeti ve sadakatiyle rutin otelcilik anlayışını birkenara bırakıp mimarisi, dizaynı, konsepti, tecrübeli personeli vekalitesi çevreye olan duyarlılığı, sunduğu hizmetlerin bütünü üstsegment otelcilik anlayışıyla, ismini aldığı kusursuz güzellergüzeli kraliçe Calista’ya yakışan muhteşem bir balayı tatili içintereddüt etmeden  güvenle, gönül rahatlığı ile tercihedebileceğiniz otellerin başında geliyor. Sunduğu ayrıcalıklarla dabalayı çiftlerine göz kırpıyor.

     

CALISTA BALAYI PAKETİ

Sevgili Çiftlerimiz!

Birbirine söz verip "Evlilik Yemini" ile yaşamların birleştirenve "Kutsal Evlilik Bağı" ile birbirine bağlanan çiftlerimiz,sizinle bir ömür boyu hatırlanacak ve yeni hayatınızın başlangıcıolan Balayı günlerinizde Calista Luxury Resort Size kapılarınıaçıyor.

Unutulmaz Balayı Tatilinizi ebedileştirmek için iç ve dışgüzelliğin temsilcisi Tanrıça Calista'dan ismini alan CalistaLuxury Resort, çarpıcı mimarisi ve mükemmeliyetçi servis anlayışıile kusursuz bir balayı tatili sizleri bekliyor.

Balayı çiftlerine özel uygulanan servisimiz aşağıdakigibidir;

 

•            Müsaitliğe bağlı olarak oda Upgrade

•            Odada ücretsiz Şampanya

•            Ücretsiz Taze Çilek Tabağı, Karışık Taze Meyve Tabağı

•            Ücretsiz Çikolata Tabağı, Türk Tatlıları Tabağı

•            Özel Nevresim Takımı // Günlük değişim

•            Odada Taze Çiçek ile özel Süsleme // Günlük kontrol(değişim)

•            Özel Banyo Set-Up (Özel Şampuan, Duş Jeli, Sabun vs. cilt temizlemeürünleri) // Günlük kontrol(değişim)

•            Özel Havlu – Bornoz – Terlik

•            2.Gün odaya ücretsiz kahvaltı

•            1 defa ücretsiz “a la carte rest.” rezervasyonu

•            Sahilde bulunan Pavillon rezervasyonunda %50 indirim

•            Çifler (2kişi) masaj rezervasyonu yaptırmaları halinde 1 defayamahsus %30 indirim

      

"THE HARMONY of ROMANCE" balayı paketi içeriği

Ürün veya Hizmet adı    Servis Ücretleri

Özel girişişlemleri          

Giriş günü odanıza taze çiçekler             

Giriş günü odanızda 1 şişe şampanya    

Giriş günü odanızda çikolata ile kaplanmış taze meyveçeşitleri

Balayı süresince her gece odanıza "Tatlı Tabağı" servisi

Odalarda Calista Luxury Resort logolu bornozlar             

İstek üzerine günlük odanızda kahvaltı               

Giriş günü odaya Kalp Şeklinde pasta   

Size özel 2 kişilik mum ışığında romantik A'la Cart akşamyemeği             

Özel gidiş-geliş Havaalanı – Otel transferhizmeti            

Geç Çıkış (oda da çıkış günü 17:00'e kadar kalabilme)   

Spa: Vip Lounge* ve Romeo & JulietPackage**    

      

Hillside Beach Club

Muğla ilinde Fethiye’de zor beğenenlerin gözdesi ve müdavimiolduğu, çam ormanlarıyla çevrili Kalemya koyunda özel konumuylakalite, spor, eğlence, ve kendine özgü otelcilik anlayışıylavazgeçilmezlerden. Fethiye bölgesinde muhteşem bir balayı için ilksırada yer alan Hillside Beach Club denize sıfır özel plajıyla dadikkatleri çekiyor.

      

Hillside Beach Club’da mutlu çiftlerin sonsuza dek sürecek birsevgi temasına dair özel

konaklamaları için romantik bir oda ile küçük sürprizler vedetaylar Hillside ayrıcalıkları arasında.

        

D- Hotel Maris Datça

Ege ve Akdeniz’in birleştiği büyüleyici Datça Yarımadası’ndakieşsiz konumu ile dünyanın en sıra dışı otellerinden biri olanD-Hotel Maris, 2014 yaz sezonuna da beklentilerinizin ötesindeyeniliklerle merhaba diyor.

D-Hotel Maris’in imzası olan her biri farklı konseptte beşplajının bembeyaz kumları... Bu yıl da beş plaj için Mısır’dantonlarca özel kum geldi. Vücuda yapışmayan, ne kadar sıcak olursaolsun ayak yakmayan bu kum misafirlere Datça Yarımadası’nınbenzersiz doğasında eşsiz bir deniz keyfi yaşatıyor. D-HotelMaris’in Ege’nin tarifsiz berrak sularıyla birleşen özel beyazkumlu muhteşem plajları, Maldivlerin hayran olunan doğasını gölgedebırakıyor.

       

New York, Dubai, Londra gibi dünyanın önde gelen metropollerindegurme damakların eşsiz duraklarından çağdaş Japon mutfağınınbenzersiz örneklerini sunan Zuma, geçtiğimiz yaz D-Hotel Maris’tepop up olarak belirli bir dönem seçilmiş menü ürünleriyle yeralmıştı. Zuma’nın yaz boyunca gerek otel misafirleri gerekse çevrekoylara demir atan yatların ilgisi neticesinde Zuma, 2014 yazsezonu boyunca tam konsepti ile hizmet veriyor. Koyun 180 derecelikmanzarasını ayaklar altına seren, dünya çapında ödüllere sahipZuma, paylaşılmak üzere ortaya servis edilen 'izakaya' konseptitemelinde restoran, lounge ve bar bölümlerinin yanı sıra robatagrill ve sushi counter seçenekleri sunan üç mutfaktan oluşuyor.Zuma’da ayrıcalıklı lezzetlerin yanı sıra Zuma’nın olağanüstüyetenekli miksolojistleri ve DJ performansları misafirlere bambaşkabir deneyim yaşatıyor.

 

     

Xanadu Island

Bodrum Akyarlar’da bir adanın üzerinde konumlanan otel, sadecebalayı çiftleri için özel süitleri, SPA paketleri, Al CarteRestaurantlarında rezervasyon ayrıcalıkları, balayı çiftlerine özelsürprizleri ile denizin üzerinde bir balayı tatili içindüşünebileceğiniz özel bir otel…

     

Golden Savoy Hotel

 Lükste zirve

En yüksek standartları yaşatmak için 2014 yaz sezonundaBodrum’da sahil şeridinde bir saray yavrusunu andıran Golden Savoy,her bir misafirine özel olarak butler hizmeti, bronzlaşmadanparfüme, güzellik bakımına kadar en iyi ayrıcalıkları Ege denizinin360 derece deniz manzarası ile yaşamak isteyenler için sarayınmerakla beklenen kapıları aralanıyor. Lüksün zirvesindehayallerinizi farklı kılacak oldukça iddialı bir balayı içinkeşfedebileceğiniz bir otel.

      

Saray mimarisi tarzı ve ayrıcalıklı servis kalitesi ile Avrupave dünyada da dikkatleri üzerine çekiyor.

       

Sheraton Çeşme Hotel Resort & Spa

Çeşme’de balayı bir başkadır diyorsanız, denizinin renginebüyüleneceğiniz tutku dolu bir balayı tatili için bir Çeşme klasiğiolan Sheraton Çeşme Hotel’de aynı zamanda Türk mutfağının vegastronomi dünyasının vazgeçilmez ismi Rahmi Yılmaz, kendine özgühazırladığı rengarenk makaronlarıyla ve eşsiz lezzetleriyle balayıtatilinize eşlik edecektir. Özel Plajı ve İskelesi, servis kalitesiher zaman ayrıcalıklı Çeşme klasiği Sheraton Çeşme Hotel balayıkonseptiyle tercihlerinizin arasında olabilir.

Balayı otelleri yazı dizisini sizlerle paylaşmaya devam edeceğim...

 

Yorumlar