YAZARLAR

Balayı Otelleri

Balayı mekanları, balayı otelleri, balayı odaları için romantik tatil önerileri... Bodrum'dan Kıbrıs'a farklı otel seçenekleri

Merhabalar,

Balayı otelleri yazı dizisinde Türkiye’nin dört bir yanından veKıbrıs’tan farklı balayı otellerini sizlerle paylaşamaya devamediyorum.

Biz balayı tatilimizde sadece otele bağlı kalmakistemiyoruz, tercih ettiğimiz otelin konumu, oda tipi, servis vehizmet anlayışı, el emeği göz nuru dokunuşları, gezilip görülecekyerler, keşfedilecek mekanlar, müze ve ören yerleri, gittiğimiztatil bölgesinde yapmadan geri dönmeyeceğimiz, olmazsa olmazdenilen, o bölgenin kültürel ve folklorik yapısıyla bütünleşmişayrıcalıklarını da hayatımızın en mutlu, en romantik zamanlarınakatmak istiyoruz diyorsanız işte size Kıbrıs Magosa’dan Kırklareliİğneada’ya, Bolu Gölcük’ten, Muğla Bodrum’a, İzmir Foça’dan KarabükSafranbolu’ya, Kuşadası Selçuk Şirince’ye, Hatay Arsuz’dan AntalyaKaleiçi’ne kadar uzanan geniş bir yelpaze ve farklı iklimler, damaktatları, romantik oteller ve balayı odaları…

       

Bodrum Balayı Otelleri

Akyarlar Balayı oteli

La Brezza Otel Bodrum

Dalga sesleriyle başlayan, müzikle devam eden Bodrumsahillerinde şiir gibi bir yer…

     

Honey Moon Balayı çiftlerini bekliyor

   Her keyifli aile yemeklerinde ya da sohbetlerindeillaki Balayı tatil anıları anlatılır. Zengin balayı anılarınasahip olmak için otellere hapis olmamak gerekir. Bodrum çokgeniş bir yüz ölçümünde kendine has özellikleri olan pek çok koyave beldeye sahip olduğundan size farklı keyifler ve lezzetsunacak müthiş bir lokasyondur.

      

 Bodrum balayı tatilinde Gümüşlükte denize dalarcasınabatan günü izlerken o turuncu-sarı-pembe renklere sahip gökkubbenin altında sevgiliniz yanınızdayken zaman dursunisteyeceksiniz. Aşıklar koyunda akvaryum gibi denize girip,Akyarlar’da mehtaba dalarak keyfinize keyifkatabilirsiniz.

La Brezza Suite & Hotel kişiye özel butik hizmet anlayışı ve "Mutlu anlardan aklınızda kalan..." sloganıyla Bodrum balayıtatilinizde iyi ki gittik diye anlatabileceğiniz en iyiadreslerden biridir.

       

Otele girişinizde karşılama içecekleriyle karşılanıp, çiçeklerledonatılmış odanıza çıktığınızda balkonunuzda Karaincirmanzarasını izlerken ilk gün sürprizin olan şarap, meyve veçikolatadan oluşan balayı sepetinizin tadınıçıkarabilirsiniz, akşamına havuz başında mumlarla çevrilimasanızda baş başa yiyeceğiniz romantik akşam yemeği ikramıunutulmaz anılarınızın başında gelecektir.

      

Bodrum'un En iyi Aile oteli sıralamasında 1.liğe oturan LaBrezza Suite & Hotel yeni ailenizin temellerini attığınız bu ilkgünlerde balayı konuklarını ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

      

Foça Balayı

Bülbül Yuvası Butik Otel Foça

Evliliğe ilk adımı attığınız balayı günlerinizde Foçasokaklarında dolaşmaya başladığınızda yüzüğünüzdeki tek taş Foça’daki nerede olduğu bilinmeyen karataş ile bütünleşir ise belki de güngelir Foça’ya yerleşirsiniz.

      

Foça’nın Arnavut kaldırımları, minik kafeleri, balıkçılokantaları, tekne turuyla deniz keyfi balayı tatilinizde  başbaşa geçireceğiniz romantik zamanlara  eşlikedebilir.

       

Kişi için tatilin ne demek olduğunu iyi bilen otelyöneticilerinin misyonu konuklarının beş duyusuna hitapetmek…

         - Detayları ve zarif dokunuşları ile göze…

         - Kullandığı linenve aksesuarlarla dokunuşa…

         - Siziderinlere  götüren müziğiyle kulağa…

         - Otelin tümköşelerine yerleştirilen o güzel  kokuylaburuna…

         - Doğal, temiz veözenle hazırlanmış sofralarla damağa…

      

Fokai’alıların kurmuş olduğu kolonilerin adlarınıtaşıyan odalarında farklı beklentilerinizi bulabilirsiniz . AlaliaI, Allalia II, Caria, Meslia, Velia Larissa I, Larissa IIodalarının her biri kalplerinizdeki gülümseme için siz balayıçiftlerini bekliyor.

     

Marmaris Datça’da Balayı

Mavi Beyaz Otel

Plaj düğünleriyle mutluluğa giden yolda aşkın anavatanınıntaşlarına basarak ilk adımı atmanıza şahit olacak tüm doğa, tümadalar Mavi Beyaz’da diyerek Datça’nın Palamutbükü koyundaodanızdan denizi seyrederek balayınızı geçirebilirsiniz.

      

Kıbrıs Balayı Oteli

Arkın Palm Beach

Bu otelde herkesin bir hikayesi var vazgeçilmez birdeefsanesi…

Afrodit’in köpüklerinde yıkandığı adeta aşık olunacak bir deniz,altın sarısı eşsiz bir kumsal ile bütünleşmiş tutkuyu sevenlerinoteli…

     

Aşkın ve inancın dokunuşlarında masmavi birotel

Nostalji rüzgarlarında, romantik bir aşk filmini yazsinemalarında “yaz beni de yaz yeminlere” diyerek iskelede birakşam yemeği ve aşk tadına bir tatil için bir ömür boyu mutlulukdilekleriyle yeni evlenen çiftlere cennet ada Kıbrıs’ımızda evsahipliği yapabilecek butik otel tadında büyük bir otel…

        

Masalın Adı Şirince

Şirince’de Şirince evlerinde gelin odasında duygu yüklübir balayı…

Temiz havası, üzüm bağları, zeytinlikleriyle doğa ile iç içe birtatil özlemiyse aradığınız, aynı zamanda da Efes Antik kenti,Meryem ana, Triene( güllü bahçe), Kuşadası, Milet, Didim hatta Tireve Birgi gibi antik dönemlerden bugünlere uzanan müze ve örenyerleri gezi duraklarını da şirin bir geziyle fotoğraflayarak sevgidolu bir balayı için her köşesinde Anadolu yaşam kültüründen izlerbulunan  6 odalı ve 15 yataklı Şirince’nin ilk butik oteliŞirince Evlerinin gelin odasını düşünebilirsiniz.

     

 En güzel Balayı Arsuz Otel'e kavuşmazamanınıdır.

Doğu Akdeniz’de Avonos dağlarına bakar Arsuz Oteli, göktekiyıldızlar kadar sayılamayacak hassasiyet  ve inceliklerimutluluklara dönüştürür.

     

Mistiktir, özleyişi simgeler, nostaljiktir, her bir misafirininhatırasını korur. 50 yılı aşkın bir süredir sade otelcilikanlayışıyla sonbaharda masumdur, ilkbaharda heyecanlanır, yazınkıpır kıpır… Birbirinden ilginç isimlerle adlandırılmış  ArsuzOtel 1962 yılından beri hatıralarıyla yaşayan özel bir yerdir.Denizinin de tadı Hatay’ın kendine özgü lezzetleri gibidir. 

         

Hatay Affan İnci Kahvesinde bir acı kahve ve haytalı tatlısı,Çınaraltı’n da fıstıklı künefe, meyan şerbeti ve Hatay mutfağınınkendine özgü yemekleri , Hatay mozaik müzesi, Harbiye Habibi NeccarCamii, St.Pierre Kilisesi, Saman dağı, Fitus tüneli,  günbatımlarında Asi nehrinin üzerinde sevgi, hoşgörü ve inancıngüzelliği balayı tatilinizi eşsiz kılabilir.

Balayı otelleri yazı dizisi devam edecek...

Tatil tadında kalın.

 

Yorumlar