BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Bakanlık açıkladı Göreme'deki evler yıkılacak

Milyonlarca yıl içinde oluşan doğa harikası peribacalarının hemen yanına yapılan inşaatla ilgili bakanlık yıkım kararı alarak skandala son noktayı koydu.

Abone ol

Başta sosyal medyada olmak üzere turistik alan yapılan inşaata ilişkin dün durdurma kararı alan bakanlık bugün de açıklama yaptı.

2 ay önce inşaatı yapılmaya başlanan otel için Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, inşaatın imar planı dahilinde yapıldığını söyleyerek, otelin yapı kaçak değil ruhsatlı olduğunu söyledi. Ancak doğa harikası peribacalarının yanına yapılan inşaatın ruhsatlı olması tepkileri dindirmedi. Ruhsatlı skandala neden oldu.GÖNÜLLERE SU SERPEN AÇIKLAMA
Dün inşaatın durdurulması kararının alan Kültür ve Turizm Bakanlığı bugün gönülleri rahatlatan bir açıklama daha yaptı. Bakanlık yıkım kararı alındğını belirteren şu ifadelere yer verdi: "Bakanlığımızın, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda, Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır." 

ÖNCEKİ HABERLER
Panasonic'in 2 yeni tableti tanıtıldı
CHP'li vekil Sera Kadıgil TBMM'ye kadın pedi önerisi!
Benzine bu kez 'dolar' zammı geliyor
e bordro şubat 2019 görüntüleme TC ile maaş sorgulama
Erdoğan ile Ruhani üçlü zirve öncesi görüştü
Geçici vergide beyan süresi uzatıldı
Rus uzman: Erdoğan Esad’ı tanırsa tampon bölge için tavize gidilebilir!
AÖF kayıt yenileme ücreti 2019 ne kadar hangi bankaya?
Uçakta telefonu kapatmayana tam 2 bin TL ceza
3600 ek gösterge son durum kimleri kapsıyor meslekler
Yorumlar 5 yorum