BIST 9.333
DOLAR 31,12
EURO 33,79
ALTIN 2.035,23
HABER /  POLİTİKA

Bakan koltuğu kriz çıkardı

Törende yorulunca Bakan Çelik'in koltuğuna oturmaya kalkışanca kriz çıktı.

Abone ol

Van'da, bedensel engellilere gönderilen tekerlekli sandelyelerin dağıtım töreninde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in koltuğuna oturmak isteyen 72 yaşındaki Muştak Aydın krize neden oldu.
     
Seçim çalışmaları için Van'da bulunan Milli Eğitim Bakanı ve AKP birinci sıra milletvekili adayı Hüseyin Çelik, açılışlar, temel atma törenleri ve köy ziyaretlerini sürdürüyor. Bakan Çelik, Van Vakfı İstanbul Şubesi tarafından engellilere dağıtılmak üzere gönderilen 30 tekerlekli sandalye dağıtımı törenine katıldı. Ancak burada ‘koltuk’ sorunu yaşandı.

Önce koruma engeline takılan sarıklı 72 yaşındaki Muştak Aydın, korumaları geçtikten sonra Vali Özdemir Çakacak'ın bulunduğu yere doğru hızla ilerledi. Vali Çakacak'ın yanıdaki Bakan Çelik'e ayrılan koltuğa sinirle oturan Aydın, kalkması için ikna edilmeye çalışıldıysada tepkisini sürdürdü. Burada bir süre oturan Aydın, Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez ve çevredeki polisler tarafından da ikna edilemedi. Muştak Aydın, sesini yükselterek, “Biz bakanız. Bakanı biz seçtik şimdi de bizim oturmamıza izin vermiyorsunuz. Ben yaşlı adamım bu yapılır mı? Bakan kimdir'' diye bağırdı.
     
Aydın, bu sırada yanına gelen Bakan Çelik'e, kendisini koltuktan kaldırmak isteyenleri Türkçe ve Kürtçe şikayet etti. Bu sırada Bakan Çelik, Muştak Aydın'ın elini öpmek istedi. Ancak bunu kabul etmeyen Aydın, tören alanından sinirli bir şekilde ayrıldı.