HABER /  GÜNCEL

Bakan Canikli açıkladı! İtirafçı bin 800 asker görevden uzaklaştırıldı

Milli Savunma Bakanı Canikli, "TSK'da FETÖ ile mücadele kapsamında bin 800 civarında 'itirafçı' adı altında savcılığa beyanda bulunanlar geçici görevle uzaklaştırılmıştır." dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli, SUTASAK mezuniyet töreninde konuştu. Canikli, FETÖ'nün askeri kurumlardaki etkinliğinin tamamen ortadan kaldırıldığını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kara Harp Okulunda Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi (SUTASAK) mezuniyet törenine katıldı. FETÖ ile mücadele konusunda ciddi adımlar atıldığını belirten Canikli, şöyle konuştu:

"FETÖ, özellikle askeri eğitim kurumlarımız başta olmak üzere onların etkisiz hale getirilmesi, oraların kontrol altına alınarak FETÖ'ye mensup teröristler yetiştirilmesi için ciddi çalışmalar içerisinde olmuştur. Hamdolsun, şu an itibarıyla bu tehlike tamamen ortadan kaldırılmıştır."

1800 ASKER GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

 TSK'da 'itirafçı' adı altında savcılığa beyanda bulunan bin 800 civarında kişinin geçici görevle uzaklaştırıldığını ifade eden Canikli, şunları kaydetti:

ETKİN PİŞMANLIKTAN NASIL YARARLANACAKLAR

"Gerçekten itirafçılık sisteminden faydalanmak istiyorlarsa onun gereğini yapmaları gerekiyor. Yani örgütün deşifre edilmesi, kripto unsurlarının deşifre edilmesi için bildiklerini gerçek anlamda anlatmaları gerekiyor. Mevzuatımıza göre ancak bu şekilde etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanılabilir.

GELİN TESLİM OLUN!

Artık terör örgütünün size verebileceği bir şey yok. Gelin Türk adaletine, Türk milletine teslim olun, örgütün tamamen gizli kalmış unsurlarının da açığa çıkartılması için bildiklerinizi anlatın ve bu milletin bu belasını tepeden tırnağa ortadan kaldıralım, temizleyelim."

BU MİLLET BEDELİNİ DAHA FAZLA ÖDEMEK ZORUNDA KALIRDI

Canikli, Zeytin Dalı Harekatı'nı da değerlendirdi, "Eğer zamanında Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirilmemiş olsaydı, bu millet, bu topraklar bunun bedelini ileride çok daha fazla bir şekilde ödemek zorunda kalacaktı" dedi.

Nurettin Canikli açıkladı: En geç Nisan başı Afrin'de...

Afrin’de terör izleri bir bir siliniyor...

ÖNCEKİ HABERLER
Mehmetçik Afrin'de gece devriyesinde
AŞTİ taşınacak mı Başkan Tuna kararını açıkladı
Berk Oktay fotoğrafları eşi Merve Şarapçıoğlu görüntüleri hacklendi
AK Parti'den flaş cumhurbaşkanı adaylığı çıkışı! İkisi olmaz...
Resimli Regaip Kandili mesajlari 2018 Regaib kutlama sözleri
Osman Gazi kimdir çocukları kaç tane oğlu Orhan'a vasiyeti
Yorumlar 10 yorum