HABER /  EKONOMİ

Bakan Cahit Turhan Kanal İstanbul için tarih verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Turhan, Kanal İstanbul için tarih verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan gündeme ilişkin değerlendirmelerde buludu. Seçim sonuçlarından umutlu olduğunu belirten Turhan, siber saldırılara karşı önlem aldıklarını ve banka hesapları, finansal piyasalara yönelik saldırıların gerçekleştiğini söyledi.

Bunları önlemek için özel seçilmiş 1300’e yakın elemanın çalıştığını ifade etti. Bakan Turhan seçimlere yönelik siber saldırıları engellemek için de gerekli tedbirleri aldıklarını kaydetti.

2 bin uçuş yapıldı
Yeni hizmete alınan İstanbul Havalimanı'nda 18 Mart'a kadar toplam 2 bin 902 uçuş yapıldığını ve 372 bin 118 kişiye hizmet verildiğini belirten Bakakn Turhan  "İstanbul Havalimanı'na taşınma 5 Nisan 03.00'te başlayıp 7 Nisan 00.00'da bitecek. 7 Nisan'dan sonra tüm operatörler buradan hizmet verecek." şeklinde konuştu.

Kanal İstanbul
Kanal İstanbul hakkında da bilgi veren Bakan Turhan,"2025'te bu hizmeti ülkemize kazandırmış oluruz, buradan deniz araçları geçmeye başlar." açıklamasında bulundu

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Cuma okunacak dualar Hz. Ömer'ın okuduğu cuma duası
Ecem Karaağaç sevgilisi kim AVM'de kimin omzuna yaslandı?
Ankapark açılış kapanış saatleri kaç hergün açık mı?
Okan Buruk'a teklif var mı? İşte yanıtı
Yeni yerli termobarik mühimmat teröristlerin kabusu olacak
28 Ekim öğleden sonra okul yok mu Resmi tatil kararnamesi
Yorumlar