HABER /  POLİTİKA

Nevruz kutlamasıyla ilgili HDP'li vekillere suç duyurusu

Demirören Haber Ajansı

İZMİR'de, HDP'nin organizasyonuyla Gündoğdu Meydanı'nda dün düzenlenen nevruz kutlaması sonrası 16 kişi, terör örgütü PKK lehine slogan attığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Gülistan Kılıç Koçyiğit, Serpil Kemalbay ve Feleknas Uca hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Konak ilçesine bağlı Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda, dün HDP tarafından organize edilen nevruz kutlamasının ardından polis ekipleri harekete geçti.

Gözaltına alındılar
Terörle Mücadele, İstihbarat ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, kutlamalar sırasında zaman zaman terör örgütü PKK ile örgüt elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan kişileri kamera kayıtlarından tespit etti. Alandan ayrılan bu kişiler, polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltı sayısının 16 olduğu ve ekiplerin incelemesinin sürdüğü belirtildi.

Suç duyurusunda bulunuldu
Öte yandan kutlamada konuşma yapan HDP'li vekiller Gülistan Kılıç Koçyiğit, Serpil Kemalbay ve Feleknas Uca hakkında da terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan için 'Sayın Öcalan' dedikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Dünya Su Günü nedir 22 Mart Su Günü ne zaman ortaya çıktı önemi
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yangın!
2. el arabada ekspertiz raporu ücreti ne kadar kimler alacak?
Cuma okunacak dua Hz. Muhammed'in hastalara okuduğu dua
Taksiciden Senegalli turiste skandal sözler: Sen terörist misin?
Jandarma subay alımı başvuruları ne zaman kılavuz yayınladı mı?
Yorumlar