BIST 1.378
DOLAR 8,11
EURO 9,70
ALTIN 455,04
HABER /  GÜNCEL

Bakan Akdağ açıkladı! İsrail de Mısır da izin vermedi!

İsrail'in Gazze'de düzenlediği saldırıda 2 bin 500 civarında Filistinli yaralandı. Yaralıların getirilmesi için harekete geçen Türkiye'ye ne İsrail ne de Mısır izin verdi. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için İsrail ya da Mısır'a uçak indirilmesi gerektiğini belirterek, her iki ülkenin de şu ana kadar buna izin vermediğini söyledi.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin’deki yaralıları almak için İsrail ve Mısıra uçak indirmek istediklerini ancak şu ana kadar iki ülkenin de bu inişlere izin vermediğini açıkladı. Akdağ, yaralıların alınması konusunu Dünya Sağlık Örgütü Başkanı ve Avrupa Bölge Başkanı’yla görüştüklerini söyledi.

Gazze’nin normal zamanda bile hastalarına bakabilecek imkanlardan yoksun kalabilen bir yer olduğunu söyleyen Akdağ, Filistin’de olanların, İsrail’in canice tutumunun kendilerini üzdüğünü belirtti. Türkiye’nin bu konuda sessiz kalmayacağını ifade eden Akdağ, "Mazlum kardeşlerimizin yanında durmak boynumuzun borcudur" diye konuştu.

GÜÇLÜ DURMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK: KKTC Başkanı Tufan Erhürman’ı ziyaretinde açıklamalar yapan Akdağ, Filistin’de olanların kendilerine ders verdiğini ifade etti ve "Güçlü olmak güçlü durmaktan başka çare yok" dedi. "Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlüğü ve Ada’da bulundurduğu silahlı gücün önemi bu hadiselerle bir kez daha görüldü" diye konuşan Akdağ, Kıbrıs’ta yaşayan Türk halkının güvenliğini sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu kaydetti.

BÖLGE BARIŞI İÇİN DÜŞÜNDÜRÜCÜ

KKTC Başbakanı Tufan Erhürman da ABD’nin ve İsrail’in Filistin’de yaptıklarının insan hakları açısından kabul edilebilir olmadığını söyledi. Erhürman, "Özellikle sizin insani yardım için yaptığınız girişimlerin bile bloke ediliyor olması bölge barışı için çok düşündürücü" dedi.

Filistinli gösterici ve ona yardıma koşan sağlıkçı böyle vuruldu!

Dünyaca ünlü oyuncu Cannes'da Filistin için pankart açtı!

ÖNCEKİ HABERLER
Meral Akşener'den dolar iddiası çok yakında...
2018 İmsakiye Mardin- Sahur imsak vakti iftar ezan saatleri
Kürdan ağırlığında robot böcek üretildi
Ramazan duası Hz. Muhammed'in okuduğu özel dua ve anlamı
Her Ramazan tartışılıyor ilk açıklama geldi
Eşi ve çocuklarının gözü önünde korkunç olay
Adaylara para yardımı nasıl yapılacak? YSK açıkladı
2018 İmsakiye Diyarbakır- Sahur imsak vakti iftar ezan saatleri
Türkiye'ye döndü: Oradaki durumu anlatacağım
18 Mayıs memurlara yarım gün mü-idari izinli mi olacaklar?
Yorumlar 18 yorum