BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Bakalım Anayasa Mahkemesi...

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ”Sayın Başbakanımız kendisi bireysel olarak mağdur edildiğini belirtip, konu mahkemede de...

Abone ol

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ”Sayın Başbakanımız kendisi bireysel olarak mağdur edildiğini belirtip, konu mahkemede devam ederken Anayasa Mahkemesi’ne de başvurusunu yapmıştır. Bakalım, Anayasa Mahkemesi nasıl bir karar verecek" dedi.
Partisinin Malatya il binasında partili belediye başkanlarına konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 30 mart yerel seçiminde elde edilen başarıdan dolayı tebriklerini iletti. Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Kurtulmuş, “Sayın Başbakan’a köşk yolu görünüyor. Sayın Gül ise ’siyasetle ilgili planım yok’ dedi. Sizin AK Parti genel başkanlığına ismi geçenler arasındasınız. Ne diyorsunuz?” sorusuna karşılık, “Bizim gayemiz, bu ülkeyi hep beraber iyi istikamette yoluna devam ettirebilmektir. Dolayısıyla kişiler üzerinde konuşmayı da siyaset terbiyemize çok uygun bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN AYM BAŞVURUSU
Başbakan’ın Twitter ile ilgili Anayasa Mahkemesi’ne şahsi başvurusu konusunda da Kurtulmuş şunları söyledi:
“Sayın Başbakanımız kendisi bireysel olarak mağdur edildiğini belirtip, konu mahkemede devam ederken Anayasa Mahkemesi’ne de başvuruyorum diyerek, başvurusunu yapmıştır. Bundan sonra herkesin devam eden mahkemelerde Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasının önü açılmıştır. Bunu da kusura bakmayın, isteyen Anayasa Mahkemesi olmuştur. Dolayısıyla sayın başbakanımızın başvurusunu normal olarak telakki ediyorum. Bakalım, Anayasa Mahkemesi nasıl bir karar verecek.”
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Ölümünün 40. gününde anıldı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İki askeri şehit eden şahsın korkunç tehtidi
Lütfi Elvan'dan internet tepkisi
Kurtulmuş net konuştu
Esed zulmünün en küçük mağduru
Gerizekalı nereye atıyorsun
Yatağan işçileri Ankara’da özelleştirme 'nöbetinde'
Okan Bayülgen'e cevap verdi
Arınç açıkladı: 2 ay içinde...
Yorumlar