BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Kurtulmuş net konuştu

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki seçime dar bölge seçim sistemi ile gidilecek. Baraj sıfır şekilde gidilecek” ...

Abone ol

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki seçime dar bölge seçim sistemi ile gidilecek. Baraj sıfır şekilde gidilecek” dedi.
Malatya Ramada Altın Kayısı Oteli’nde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen ve burada konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki seçime dar bölge seçim sistemi ile gidilecek. Baraj sıfır şekilde gidilecek. Millet kimi istiyorsa dar bölgede bire bir tanıdığı insanları seçerek parlamentoya gönderecek” ifadelerini kullandı.
Kurtulmuş, “Hala birileri birtakım sivil vesayetlerin peşinde ve hükümet yıkmanın rüyasını kuruyorlar. Bu millet nasıl askeri vesayete müsaade etmediyse, yargı vesayetinde de müsaade etmeyecektir” şeklinde konuştu.

ZİRAİ DONDAN OLUŞAN ZARAR
Malatya’da 29,30 ve 31 Mart günleri yaşanan zirai dondan başta kayısı olmak üzere meyvelerin zarar görmesi konusuna da temas eden Kurtulmuş, ”Milletvekillerimiz sayın başbakanımıza konuyu iletti. Tarım bakanımız zaten bizzat Malatya’ya gelerek, tespitlerin bir kısmında bulundu. Mayıs ayı içerisinde kesin hasar tespitleri yapıldıktan sonra sayın başbakanımızın talimatları ile gereği yerine getirilecektir. Ümit ediyorum ki, ortaya çıkan mağduriyetler giderilecektir” dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Şeyh Nazım’dan haber var
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Esed zulmünün en küçük mağduru
Yatağan işçileri Ankara’da özelleştirme 'nöbetinde'
Okan Bayülgen'e cevap verdi
Papa çile yolu ayinini yönetti
Ukrayna Yahudilerini ürküten bildiri
Ukrayna kaptırdığı 2 tankını geri aldı
Feribot faciasında bilanço ağırlaşıyor
ABD Yemen'de saldırdı
Yorumlar