HABER /  GÜNCEL

Bahçeli'den Trump'a sert sözler: O darbeciyi istiyoruz

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rahip Brunson'un serbest kalmasıyla ilgili Trump'u eleştirirken ''Papaz Brunson verildiyse ABD'deki papaz Gülen neden alınmadı? O darbeciyi istiyoruz. Vermezlerse de söke söke alırız'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konularda konuştu. ''Papaz Brunson verildiyse ABD'deki papaz Gülen neden alınmadı?'' diyen Bahçeli, ''Papaz gitmiş kavga bitmiştir, anlaşılan papaz büyüsü bozulmuştur. Trump'ın Türkiye hisleri değişmiştir. Seviyesiz Trump'ın yerini sempatik Trump almıştır. Pensilvanya'daki papaz ne zaman verilecek? O darbeciyi istiyoruz 251 şehidimizin hesabını vermesini bekliyoruz. Vermezlerse de söke söke almanın yollarını bulacağımıza da inanıyoruz. Türkiye yeni yetme bir devlet değildir.'' ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları...

''SEVİYESİZ TRUMP GİTTİ SEMPATİK TRUMP GELDİ''
-Herkesin gözü önünde Türkiye'den bir papaz gelip gitmiştir. ABD başkanı papazla yatıp papazla kalktı. Papaz Brunson 9 Aralık 2016'da tutuklanmıştı. FETÖ ve PKK adına suç işleyip casusluk yaptığı ifade edildi. Papaz iki ülkenin diyaloglarını tıkadı. ABD, papaz için Türkiye'ye yaptırımlarda bulundu. Türkiye ekonomisine adı konulmamış savaş başlattı. Ev hapsine alınması fayda etmedi. 4.kez hakim karşısına çıktı. Sonuç itibariyle serbest kaldı. Papaz gitmiş kavga bitmiştir, anlaşılan papaz büyüsü bozulmuştur. Trump'ın Türkiye hisleri değişmiştir. Seviyesiz Trump'ın yerini sempatik Trump almıştır.

''PAPAZI ALMAK İÇİN HER DAYATMAYI YAPTI''
-  Böyle devlet adamı olunmaz böylesine şuur kaybı ile Türkiye ABD ilişkileri istikrarlı kalamaz. Türkiye'nin değerini bir papaza indiren bir ülkenin başkanına güven duyulamaz itibar edilemez. Bizim adam yerine koymayanı biz insan bile görmeyiz. Papazı almak için her dayatmayı yapan ABD Başkanı yarın bir başka meseleyle ilgili aynı tutumunu sürdürürse ne yapacağız?'

''TRUMP, TÜRKİYE'Yİ HAFİFE ALMASIN''
- Trump'ın derdi nedir? Türkiye ABD'nin sömürgesi değildir 51. eyaleti hiç değildir. Trump uyuyorsa uyansın uyanıksa ayağa kalksın. ABD Başkanı büyük Türk milletini hafife almasın. Bu işin şakası yoktur. Türk'e kefen biçilmez Türk'e tuzak işlemez. Papazın serbest kalması elbette pek çok soru işaretine de neden olmuştur. Papaz davasında ifade değiştiren gizli ve kiralanmış tanıklar kimlerdir? Bu gizli tanıklar kısa süre içerisinde ifade ve görüşlerini nasıl değiştirmişlerdir?

''PENSİLVANYA'DAKİ PAPAZ NE ZAMAN VERİLECEK?''
- Papaz Brunson verildiyse ABD'deki papaz Gülen neden alınmadı? Pensilvanya'daki papaz ne zaman verilecek? Papaza papazla karşılık vermediler iki papazı da ellerinde tutmak istediler. Bu durum karşısında Hakan Atilla'nın iadesi ne zaman olacak? Dış politika konusunda hükümete verdiğimiz destek ortadadır. Meselemiz Türkiye'nin saygınlığıdır. Evanjelist papaz gözle kaş arasında uçup gidecek FETÖ papazı Pensilvanya'dan örgütü idare edecek. O darbeciyi istiyoruz 251 şehidimizin hesabını vermesini bekliyoruz. Vermezlerse de söke söke almanın yollarını bulacağımıza da inanıyoruz. Türkiye yeni yetme bir devlet değildir.

''BAKALIM DÖVİZİN AKIBETİ NE OLACAK?''
- Papaz Brunson kararı, ne söylenirse söylensin, nasıl tevil edilirse edilsin, milletimizi üzmüş ve yaralamıştır. Bakalım dövizin akıbeti ne olacak? Fırsatçıların peşini bırakmayacağız.

KAYIP SUUDİ GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI KONUSU
- Zannedersiniz buharlaşıp uçmuştur. Pek çok vahim iddia gündemdedir. Türk ve Suudi yetkililer dün akşam saatlerinde inceleme yapmak üzere başkonsolosluk binasına girmiştir. Acaba nasıl bir inceleme yöntemi takip edilecektir. Muhalif kimliği ile bilinen bu gazeteci örgülü bir operasyona maruz mu kalmıştır? Kaşıkçı'nın durumunu netleştirmek için hiç kimse kaçak güreşmemelidir. Temennimiz Cemal Kaşıkçı olayındaki sis perdesinin aralanmasıdır.

CHP'NİŞN İŞ BANKASI HİSSELERİ
Atatürk'ün gerçek varisi Türk milletidir. CHP'li yöneticiler, Atatürk'ün mirasının delinmeye çalışıldığını söylüyor. CHP sokağa göz kırpmaktadır. HDP suyu bulandırmanın emelindedir. İP'in ise ne yapacağı az çok bellidir. Türkiye'nin bekasını riske atamayız. CHP'li bir genel başkan yardımcısı diyor ki CHP olarak eşkıya karşısında her türlü direnme hakkını kullanırız. Bu alçak ifade karşısında sormak lazım ki eşkıya kimdir? Diyorum ki ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Çevrenizi kolaçan edin işte o an eşkıyayı muhakkak görürsünüz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gerçek varisi büyük Türk milletidir. Bugünkü CHP'nin Atatürk ile yolları çoktan ayrılmıştır. Siz kim Atatürk kimdir Sizin nereniz Atatürk'e benzemektedir? Sizin neyiniz Atatürk'ü hatırlatmaktadır? Yok öyle mirasyedilik. İş Bankası hisseleri doğruca Hazine'ye devredilmelidir. Atatürk yaşasaydı bugünün CHP yöneticilerini evlatlıktan reddeder gibi reddeder üstüne de bir de mirastan mahrum ederdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şaka zannetti 235 lira trafik cezası yedi
Yargıtaydan milyonlarca veliyi ilgilendiren karar!
Norveç'te yerin 50 santimetre altında Viking gemisi bulundu
Bebeklere doğru uyku alışkanlığı kazandırmak çok kolay!
Lucescu'nun suyu ısındı! İşte Milli Takım'ın yeni hocası
Mustafa Ceceli eşleri kaç kere evlendi ilk eşi Sinem kimdir?
Yorumlar 30 yorum