BIST 2.554
DOLAR 16,67
EURO 17,55
ALTIN 984,45
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Bahçeli'den Erdoğan'a kaset göndermesi

MHP lideri Bahçeli, Erdoğan'a MHP'li vekillerin kasetlerini hatırlattı.

Abone ol
MHP lideri Bahçeli, Erdoğan'ın sözleriyle bir kez daha gündeme taşıyan dinlemelerle ilgili TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Türkiye'nin böcek ve sineklerden temizlenmesi gerektiğini anlatan Bahçeli, Erdoğan'ın odasından çıkan dinleme cihazlarının derin bir komplonun kurulduğunu işaret ettiğini ileri sürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düzenlediği basın toplantısı ile 2012 yılı değerlendirmesini yaptı. Bahçeli, Türkiye'nin 2012'de geriye gittiğini, hezimete uğradığını ve skandallarla sarsıldığını söyledi. Otoriter arzular, tek adamlığa duyulan özlem ve demokrasiye muhalif tavırların bu yıl içinde eşikleri aştığını belirten Bahçeli, “Gündeme getirilen başkanlık sistemi, kabul edilen Büyükşehir Belediyesi Kanunu, federasyon modelinin ön hazırlıkları olarak bu yıla mühür vurmuştur. PKK'ya af çağrıları, İmralı canisini temize çıkarma sinsilikleri, militanları aklama düzenekleri, terörle müzakere kararlılıkları, dağa çıkmayı meşrulaştırma hezeyanları ve teröristlerle kucaklaşmalar bu yıl da sürmüştür.” diye ifade etti.

BAŞBAKAN'IN DİNLENMESİ SKANDALDIR 
 
Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisinde dinleme cihazı bulunması ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Hangi ülke olursa olsun bir başbakanın dinlenmesinin bir skandal ve kara mizah olduğunu kaydeden Bahçeli, “Ancak Başbakan Erdoğan'ın dinlenmesinin şimdi gündeme getirilmesi ve dikkatlerin buraya odaklandırılması üzerinde hassasiyet ile durulması gereken bir durumdur. Bu olağan dışı gelişmenin zamanlaması, yeni bir kurgunun, yeni bir planın ve gizemle örülmüş yeni bir komplonun devrede olduğunu göstermektedir. Başbakan Erdoğan madem dinlenmiştir, madem karanlık niyetler çalışma ofisine, özeline ve dibine kadar nüfuz etmiştir, o halde bunu neden şimdi gündeme getirme gereği duymuştur?” diye sordu.
 
"ELLERİNDE NE TÜR SES KAYITLARI VAR"

Başbakan'ın dinlenmesinin, milli güvenlik sorunu olduğunu söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Kim ya da kimler hangi amaçla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı dinlemiş ve hakkında bilgi toplamıştır? Yoksa gündem belirlemenin başbakan olmak için şart olduğunun düşünülmesi yeni bir gündem mimarisini mi gerektirmiştir? Başbakan Erdoğan'ın yanına kadar sokulmuş, başucuna kadar girebilmiş, odasında bulunma yetki ve iznini alabilmiş kişi ya da oluşumların ellerinde ne tür bilgi ve ses kayıtlarının olduğu muammadır. Bize göre, Türkiye açık bir tehdidin ve çok yönlü bir kuşatmanın altındadır. Başbakan Erdoğan'ın dinlendiğine dair iddiaları, Adalet Bakanının 'ben de dinlendim' sözleri bir şeyleri kapatmaya veya tevil etmeye çalışmanın telaşı ve ön alması olarak da yorumlanmalıdır.
 
“BAŞBAKAN, PARTİMİZE KASET TUZAKLARI KURULURKEN SUSPUS HALDE HİÇ RENK VERMEMİŞTİR”
 
Başbakan Erdoğan'a yüklenen Bahçeli, dinlemeler sürerken kimsenin rahatsız olmadığını söyledi. Deniz Baykal ile MHP'ye kurulan kaset tuzakları sırasında kimsenin renk vermediğini ve suspus olduğunu kaydeden Bahçeli, tüm bunların siyaseti dizayn etme çabalarından kaynaklandığını ifade etti.

Dinlemelerle ilgili Meclis çatısı altında bir komisyon kurulmasını öneren Bahçeli, tüm bu suçların üzerine gidilmesi gerektiğini anlattı. Türkiye'nin böcek, sinek, akrep ve yılanlardan temizlenmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, çetelerin Erdoğan'ın uzvu haline geldiğini ileri sürdü.

ÖNCEKİ HABERLER
Şehit savcının eşinden Erdoğan'a sitem
Şehit savcının eşinden Erdoğan'a sitem
2013 yılında bunları yapmak artık yasak
2013 yılında bunları yapmak artık yasak
Hangi emekli ne kadar zam alacak?
Hangi emekli ne kadar zam alacak?
Bolivya, elektrik şirketlerine el koydu
Bolivya, elektrik şirketlerine el koydu
Haşimi'den Mursi'ye diyalog cağrısı!
Haşimi'den Mursi'ye diyalog cağrısı!
CHP'de gerginlik kongreyi iptal ettirdi!
CHP'de gerginlik kongreyi iptal ettirdi!
Rus uçak Moskova'da çakıldı
Rus uçak Moskova'da çakıldı
Çakılan Rus uçağın yeni görüntüleri
Çakılan Rus uçağın yeni görüntüleri
Rusya Suriye'ye gemi gönderiyor!
Rusya Suriye'ye gemi gönderiyor!
İmam hırsızı camiye kitledi!
İmam hırsızı camiye kitledi!