BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Bahçeli o mescide bakın neden gitmedi!

Devlet Bahçeli, gazetecilere kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı. Bahçeli, MHP Genel Merkezi'ndeki mescidi neden kullanmadığını açıkladı.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün Nevşehir mitingine giderken verdiği molada bir grup gazeteciyle sohbet etti, bilinmeyen bazı kurallarını anlattı.

12 Eylül yargılamasının Yargıtay'da uzun sürmesini eleştiren Bahçeli, "Dava bitseydi belki Genelkurmay'da tören olmayacaktı" dedi.

"MESCİDE İNMEM, DIŞARIDA KILARIM"

Bahçeli, son zamanlarda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Kuran ile kürsüye çıkması ve din konusunun siyasette fazlaca gündeme getirilmesine tepki gösterirken de MHP Genel Merkezi'ndeki mescide neden hiç inmediğini ilk kez açıkladı.

Bahçeli, "Ben orada namaz kılsam genel başkana göre herkes tavır alacak, ona göre bir düzen oluşturulacak. Bu uygun değil. O nedenle ben namaza hep dışarı giderim" dedi.

"TARİKATLARA EŞİT MESAFEDEYİZ"

Bahçeli, Türkiye'de bir doktora tezine göre 34 tarikat olduğunu, ancak çok sayıda Allah dostu bulunduğunu belirtirken de şöyle devam etti: "Türkiye'de tüm tarikatlara eşit mesafede tek yer, MHP Genel Başkanlığı makamıdır, yani benim masamdır. Öyle de olması lazım. Çünkü birine yakın olsanız 33'ünü dışlamış olursunuz."

"MERAK EDİYORUM, ERDOĞAN BUNLARA NASIL DAYANIYOR"

Hürriyet'in haberine göre, Bahçeli, Nevşehir Aksaray gezisinden dönerken de çay molasında cep telefonundan bu kez kendisi hakkındaki karikatürleri ve yurt dışı gezilerinden fotoğrafları gösterdi. Bahçeli karikatürleri tek tek yanındakilere gülerek anlatırken, hiçbirini ayrım yapmadan aldığını, hiçbirine gücenip kırılmadığını ya da dava açmadığını anlattı. Bahçeli, "Benim gibi bunları böyle toplayan yoktur. Merak ediyorum, Tayyip Erdoğan bunlara nasıl dayanıyor" diye sordu.

ÖNCEKİ HABERLER
12 ülkeden Türkiye'ye siber saldırı
Davutoğlu'ndan Yassıada'da flaş açıklamalar!
İstanbul'un bu ilçelerine Havaray müjdesi!
Meral Akşener'e kaset olayında bomba destek
Sarah Brighton uzayda arya söylemeyecek
Bitkisel kürlerle tedavi olmak mümkün!
Aret Vartanyan 'Gitme Zamanı' ile raflarda
Hayaletler dile gelirse…
O isimden şok kaset açıklaması eğer Gülen...
Devler Ligi'nde finalin adı Barcelona-Juventus
Yorumlar 36 yorum