BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Bitkisel kürlerle tedavi olmak mümkün!

Kanserden diyabete, romatizmal hastalıklardan astım ve tiroide… Hastaya zarar vermeden tedavi etmenin en etkin yolu fitoterapi!

Abone ol

“Kimyasal ilaçlar, aşılar ve kemoterapi bütün dünyada tartışılıyor artık. Kimi hastalara faydaları var, senelerdir uygulanmalarının gerekçesi de bu. Peki ya yan etkileri? Bazen yan etki çok daha büyük olabiliyor, hasta faydadan çok zarar görebiliyor. Oysa tıp biliminin düsturu neydi: Primum nihil nocere! Önce zarar vermeyeceksin!"

Böyle diyor Dr. Ümit Aktaş ve şöyle devam ediyor Hayy Kitap etiketi ile raflara çıkan Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi kitabında:

"Hastaya zarar vermeden tedavi etmenin yolu ise fitoterapi biliminden geçiyor. Bu bilim yetkin doktorların kontrolünde olduğu sürece, bitkisel ekstreler ve bitkisel ilaçlarla ağır yan etkilere maruz kalmadan iyileşmek mümkün. 20 yıllık klinik tecrübemle bitkilerin iyileştirici gücüne bizzat tanık oldum, binlerce hastayı tedavi ettim. Ağrıları nedeniyle ağlayarak, yürüyemeyecek halde gelip tam şifayla iyileşmiş romatizma hastaları; insülin kullanmayı bırakan diyabet hastaları ve vücudunda tümörden eser kalmamış kanser hastaları…

bitkisel3boyut.jpgBu kitapta kronik hastalıklarda en etkili kürleri ve savaş stratejilerini sizinle paylaştım. Hekimlik deneyimim bana insan vücudunun bir bütün olduğunu öğretti. Bu mucize yapıyı sadece pankreastan, sadece tümörden, sadece eklemden, birbirinden bağımsız küçük küçük parçalardan ibaretmiş gibi görürseniz yolunuzu kaybedersiniz. Esas olan hastanın bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, hayatında olumlu değişiklikler yapması için yönlendirmek, hastalıklarla savaşma kabiliyetini geri kazandırmaktır.

İnsanoğlu, dünya üzerinde 200 bin yıl boyunca ilaçsız yaşadı. Hastalıklardan korunmak ve hastalandığı zaman da iyileşebilmek için doğal tedavi yöntemlerine başvurdu. Ben ilaçsız yaşamın mümkün olduğunu söylüyorum. Ve iddia ediyorum, asıl zor ve acılı olan ilaçlı yaşam!”

DR. ÜMİT AKTAŞ KİMDİR?

Fitoterapi Uzmanı, M.Sc., PhD(C), Akupunktur Uzmanı, M.D.
Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü

1970 doğumlu olan Dr. Ümit Aktaş, Türkiye'de fitoterapi uzmanı olarak eğitim alan ilk tıp doktorlarından biridir. Tıp eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, akupunktur uzmanlık eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, fitoterapi yüksek lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlamıştır. İstanbul’da kendi kliniğinde hasta kabul eden Dr. Ümit Aktaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Dr. Ümit Aktaş’ın, daha önce Hayykitap’tan yayımlanan İlaçsız Yaşam isimli bir kitabı daha vardır.

ÖNCEKİ HABERLER
Aret Vartanyan 'Gitme Zamanı' ile raflarda
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Hayaletler dile gelirse…
Devler Ligi'nde finalin adı Barcelona-Juventus
Yassıada bırak ıssız kalsın eylemi
Şans Topu çekiliş sonuçları açıklandı
Survivor SMS sonuçları tam liste!
Süleyman Demirel'in sağlık durumu
Fisun Yurdusever'i kaybettik!
Samsung Galaxy S6 Active görüntüleri sızdı
Yorumlar