BIST 5.554
DOLAR 23,54
EURO 25,37
ALTIN 1.486,93
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Bahçeli o ismi sildi!

Ankara'dan aday olmak isteyen o ismin hem MHP'ye hem AK Parti'ye yanaşması Bahçeli'yi kızdırdı.

Abone ol

Her fırsatta, “Gönlümde Büyükşehir var” diyen ancak MHP’nin Ankara Büyükşehir adayı olarak Mevlüt Karakaya’yı göstermesiyle adı Keçiören için geçen Turgut Altınok konusuna son noktayı MHP lideri Devlet Bahçeli Koydu.

Bahçeli’nin yakın çevresine, “Son ana kadar hem AKP üyeliğinde hem de MHP’ye gelmeye çalışıyordu. Böyle bir tutarsızlığa sıcak bakamayız” dediği öğrenildi.

MHP’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının kesinleşmesinin ardından, adı Keçiören adaylığıyla geçen Turgut Altınok’a, MHP lideri Devlet Bahçeli’den onay çıkmadı. Bahçeli’nin yakın çevresine, “Son ana kadar hem AKP üyeliğinde hem de MHP’ye gelmeye çalışıyordu. Böyle bir tutarsızlığa sıcak bakamayız” dediği öğrenildi.

Bahçeli, Altınok’u aday yapmayacağının sinyalini, mart ayında Ankara Hürriyet’e yaptığı şu değerlendirmeyle vermişti:

“Henüz bize intikal etmiş bir konu yok. Partimize iki defa ziyarete gelmiştir. Kendilerinin ikinci gelişi evlatlarının nikâh şahitliği içindir. Davet etmiştir. Eski bir arkadaşımızdır, bu sebeple nikah şahitliğine gittik. Ama şuan MHP’nin üyesi değildir. MHP’den aday olacağına dair bir işaret gözükmüyor. Fakat belediye başkanlığı adaylığını düşündüğü çevrelerce ifade ediliyor. Hangi partiden olacağı henüz belli değil. İşin gerçeği bu.”

İBRE TANRIVERDİ’DEN YANA

Öte yandan Bahçeli, Keçiören için teşkilattan gelen isimler üzerinde dururken, kulislere yayılan bilgiye göre adaylık ibresi MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mehmet Ali Tanrıverdi’yi gösteriyor. Parti tabanının ve teşkilatın da sıcak baktığı söylenen Tanrıverdi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Meclis üyeliği de yapmıştı. Öte yandan teşkilattan gelen bir diğer isim olan avukat Güçlü Şenel de Keçiören için adaylık iddiasını sürdürüyor