BIST 1.391
DOLAR 8,75
EURO 10,40
ALTIN 498,89
HABER /  GÜNCEL

'Bahçeli MİT görevlisi, Türkeş de biliyordu!'

DP Eski Genel Başkanı ve Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Devlet Bahçeli'nin MİT görevlisi olduğunu iddia etti.

Abone ol

50 yılı aşkın siyaset yaşamıyla ülkücü camianın önderliğini yapan Eski Kültür Bakanı, yazar, fikir ve düşünce insanı Namık Kemal Zeybek dün gece Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta üniversite öğrencileriyle buluştu.

Gençlerle fikir ayrılığına düşen ve Türklük tanımında buluşamayan Zeybek MHP'nin neden kan kaybettiğini ve Milliyetçilik söylemlerinin dününü bugününü anlattı. MHP ve Devlet Bahçeli hakkında çarpıcı iddialarda bulunan Zeybek "Bahçeli MİT görevlisidir" dedi.

İşte açıklamasından satır başları:

MHP ve Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli uzun zamandır benimle görüşmüyor. MHP'lilere siz Bahçeli'den daha akıllısınız sözüne bakmayın mutlaka koalisyona girin dedim. Onlarda bu ülke hükümetsiz bırakılmayacak dedi ama bırakıldı. Bahçeli orada tek adam. Otokrat birisi. Meral Akşener gibi bir siyasetçi kızdın diye birdenbire siyasetin dışına atılır mı? MYK'da fikrimi söyledim diye toplantılara çağrılmaz oldum. Hukuksuzluğa bakın. Kurultay beni seçiyor ama toplantılara çağrılmadım.

"Devlet Bahçeli MİT görevlisidir"

Devlet Bahçeli Ülkücü Asistanlar Derneği Başkanı idi onu da alalım dedim. Tanımıyorum ama böyle bir zat duyuyorum dedim. Ramiz Ongun'un itirazı oldu. Dedi ki "o MİT görevlisidir olmaz". Alpaslan Türkeş bunu bilmiyor mu diye sordum, biliyormuş. "Onu uzaklaştırırsak bilmediğimiz bir görevli gönderirler ben onu değerlendiriyorum" dedi. Ben bu hadiseye rağmen MİT'te bizim diye düşündüm. Sonradan şunu anladım bir insanın bir partili olup MİT'te çalışması başka bir şey MİT adına o partiye, o partili gibi görünmesi başka bir şey.

MHP neden koalisyon kurmadı?

AKP koalisyon yapmak için görüşmedi. Ama Devlet Bahçeli Bey iyi bir siyasetçi, enerjik bir insan olsaydı, Kılıçdaroğlu'nun teklifine yakınlaşsaydı bizim ile yap diye koştururlardı. Kılıçdaroğlu seni başbakan yapalım diye teklif ettiğinde kızdı. "Ahlaksız teklif "dedi. Neresi bunun ahlaksız teklif..

ÖNCEKİ HABERLER
Mısır'dan Türkiye'ye uzlaşma çağrısı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Putin'den Donald Trump'a şaşırtan övgü
Kuveyt’ten Nebahat Çehre’ye yalanlama
Devlet Bahçeli’den Şeb-i Arus mesajı
Meltem Cumbul'un masrafı karşılanırsa affedecek
Hrant Dink davasında dosya Yargıtay'a gönderilecek
Ekrem Dumanlı ve 6 kişi için yakalama kararı!
Yılbaşı menüsü hindisiz olmaz diyenlere...
Berat Albayrak'dan flaş Rusya ve doğalgaz açıklaması
Yorumlar