BIST 9.534
DOLAR 32,48
EURO 34,55
ALTIN 2.475,36
HABER /  GÜNCEL

Aykut Erdoğdu eşi Tuba Torun kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor?

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Aykut Erdoğdu'nun Boğaz'da yaptığı lüks düğünü gündem oldu. Bu gelişmenin ardından Aykut Erdoğdu ve ikinci eşi Tuba Torun merak konusu oldu. Aslen Karslı olan Aykut Erdoğdu 50 yaşında. İlk eşinden bir çocuğu olan Aykut Erdoğdu'nun ikinci eşi Avukat Tuba Torun ise 36 yaşında. Peki Tuba Torun kimdir, ne iş yapıyor?

Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Aykut Erdoğdu 12 Haziran'da Boğaz'da görkemli bir düğünle ikinci evliliğini yaptı ve Tuba Torun ile evlendi. Bu gelişmenin ardından CHP'li Aykut Erdoğdu ve eşi Tuba Torun merak konusu oldu. 50 yaşında olan Aykut Erdoğdu aslen Kars Sarıkamışlı. İki kez evlilik yapan Aykut Erdoğdu'nun ilk eşinden bir çocuğu var. İkinci eşi Avukat Tuba Torun ise 36 yaşında. 

Aykut Erdoğdu kimdir: Aykut Erdoğdu 1972 yılında Kars'ta doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Carnegie Mellon Üniversitesi'nde "Kamu Politikaları ve Yönetimi" üzerine yaptı.

2005 yılında ABD İç Denetçiler Enstitüsü’nden Uluslararası geçerliliği olan Sertifikalı İç Denetçi unvanı aldı. Ayrıca Hazine müsteşarlığındaki görevi sırasında Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen çeşitli projelerin başdenetçisi olarak görev yaptı.

Erdoğdu, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili olarak meclise girdi. Milletvekilliği döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyeliği ve Komisyon’da partisinin Grup sözcülüğü görevlerini yürüttü. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması sonrası oluşturulan CHP Kriz Masası’nın Başkanlığı’na getirildi. 6 Eylül 2014 tarihinde CHP Parti Meclisi üyesi seçildi fakat 23 Ekim 2014 tarihine Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi.

Aykut Erdoğdu eşi kimdir: Aykut Erdoğdu, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Avukat Tuba Torun  12 Haziran 2022 tarihinde evlendi. Aykut Erdoğdu'nun ilk eşinden bir çocuğu bulunuyor. 

Tuba Torun kimdir: 1987 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan Tuba Torun İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Özellikle kadın ve çocuk hakları olmak üzere insan hakları üzerine çalışmalar yapmakta olan Tuba Torun, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatı ve Sosyal Haklar Derneği Çocuk Hak İhlalleri Koordinatörüdür. Sosyal Haklar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk hakları koordinatörü olan Torun, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesidir.