BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Avrupa devinden kritik uyarı! Dünya yol ayrımında!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da açıklamalarda bulundu. Macron, "Dünya yol ayrımında, Avrupa’ya yeni bir ivme kazandırmak için karar vermezsek ne olacak? Büyük ülkeler ve şirketler bizim yerimize karar verecek" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa’ya yeni bir ivme kazandırmak için karar verilmesi gerektiğini belirterek, aksi takdirde bunu "büyük ülkeler ve şirketlerin" yapacağını söyledi.

Macron, resmi ziyaret için geldiği Kopenhag'da Danimarka Başbakanı Lars Lökke Rasmussen'i kabul etti. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Rasmussen, Danimarka ve Fransa’nın gündeminin Avrupa’nın geleceği olduğunu kaydetti.

Rasmussen, NATO üyesi ülkelerin, birliğe daha fazla katkıda bulunması gerektiğini belirterek, “Kendi güvenliğimizi sağlamak için daha fazla sorumluluk almamız gerek.” dedi. Macron ise Danimarka’nın daha fazla birliğe dahil olmasının Fransa için olumlu olacağını bildirdi.

BUNU HEP BİRLİKTE YAPMALIYIZ: Daha sonra Kraliyet Kütüphanesi’ne geçen Macron ve Rasmussen burada öğrencilerin sorularını yanıtladı. Rasmussen, Avrupa Birliği (AB) projesine ilişkin bir soru üzerine, "Avrupa’nın değerleri devam edecekse bunu hep birlikte yapmalıyız." diye konuştu.

DÜNYA YOL AYRIMINDA: Macron da birçok tehdidin olduğuna işaret ederek, “Dünya yol ayrımında. Avrupa’ya yeni bir ivme kazandırmak için karar vermezsek ne olacak? Büyük ülkeler ve şirketler bizim yerimize karar verecek.” ifadesini kullandı. Kraliçe 2. Margrethe tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katılan Macron, burada yaptığı konuşmada, Danimarka ve Fransa’nın birbirine çok yakın ülkeler olduğuna dikkati çekti.

Trump: Seçimleri kaybedersek ülkede şiddet başlar

Donald Trump gizli bilgiler var deyip Twitter'dan saldırdı!

ÖNCEKİ HABERLER
Yarın bankalar açık mı 30 Ağustos günü banka çalışma saatleri
Alperen Khamis aslen nereli babası kim annesi neden öldü?
İstanbul'da E-5'teki kaza trafiği kilitledi
İşadamını 'yakını' sanıyordu DNA testi ile 47 yıl sonra öğrendiği gerçek!
Parkta oynayan çocuğa ateş açılmasıyla ilgili olayda yeni gelişme
Doya Doya Moda Rabia Ağca kimdir kaç yaşında Rabia kaç kilo?
Yorumlar 5 yorum