HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Asgari geçim indiri (AGİ) 2018 ne kadar olacak zamlı son hali

Asgari geçim indirimi AGİ 2018'de ne kadar olacak? Her çalışanın devlet tarafından hakkı olan AGİ 2018'de ne kadar zamlı olacak? Asgari ücretle bağlantılı olan AGİ 2018 güncel son hali tüm detaylarıyla internethaber'de.

AGİ 2018 ne kadar olcak zamlı asgari geçim ücreti çalışanlar tarafından merak ediliyor. Asgari ücret agi ne kadar soruları 2017-2018 dönemi için araştırılmaya başlandı. Hep birlikte agi 2018'de ne kadar olacak sorusunun yanıtına bakalım.

Asgari ücrete bağlı olan AGİ 2018'de ne kadar olacak sorusu merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Naci Ağbal'ın yaptığı açıklamaya göre asgari ücret bu yıl içinde bin 404 liranın altına düşmeyecek. Henüz 2018'de asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı belli olmadı. Bu nedenle AGİ'nin 2018 fiyatı henüz belli değil.

AGİ NE KADAR 2017

Herkes merakla Agi'nin şu an güncel fiyatını merak ediyor. Evli ve çocuk sayısına göre değişen AGİ'nin fiyatları aşağıdaki tablodaki gibi.

AGİ NEDİR?

Asgari Geçim İndirimi , bireyin veya geçim düzeyini sağlayacak bölümün toplam gelirden düşülerek vergi dışı bırakılması anlamına geliyor. Asgari Geçim İndirimi medeni duruma göre ve çocuk sayısına göre değişiklik gösterir. AGİ, işçiye işveren tarafından devlet adına ödenir ve işverenin gelir vergisinden düşürülür. Başka ifadeyle devletin bir çalışana bakmakla yükümlü olduğu kişilere bakarak, çalışanın ödediği gelir vergisinin çalışana iade edilmesidir.

ÖNCEKİ HABERLER
Korkunç olay! 2 kız kardeş 5 gün boyunca
Rusya'dan ABD'ye şok tehdit! Kapatırız
Çanakkale'de trafik kazası: 4 yaralı
Yüksekdağ 'PKK'nın anı defteri'ne bakın ne yazmış!
Esnaf ve sanatkara emeklilik için kredi kolaylığı
MEB 2020 atama takvimi Öğretmen atası ne zaman?
Yorumlar 1 yorum