BIST 1.414
DOLAR 8,71
EURO 10,39
ALTIN 497,08
HABER /  GÜNCEL

Artvin'de 30 köye ulaşım yok!

Artvin Valisi Kemal Cirit, kentte sel ve heyelan sonrasında yaklaşık 60 köye elektrik verilemediğini, 30'u aşkın köye de ulaşımın sağlanamadığını bildirdi.

Abone ol

Vali Cirit, sel ve heyelanın ardından üç gündür ulaşıma kapalı olan Artvin-Şavşat, Artvin-Ardanuç ve Artvin-Oraköy köy yollarında yapılan çalışmalarda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Cirit, afetten etkilenen Ortaköy'de vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.


Artvin-Şavşat karayolunun ulaşıma açılması için karayolları ekiplerinin aralıksız çalıştığını ifade eden Vali Cirit, "Büyük bir dağ kütlesi karayoluna düşerek yolu kapattı. Artvin'de yaşanan bu afet sadece bölgesel bir alanda kalmadı. Hemen hemen bütün ilçelerimizde etkili oldu. Bütün ilimizi etkileyen sel ve heyelanla karşı karşıyayız. İş makineleri ve personellerimiz yoğun bir çalışma içerisindeler" diye konuştu.


Yusufeli, Ardanuç, Borçka, Hopa, Murgul ve Şavşat karayollarında da zaman zaman ulaşıma kapanmalar yaşandığını vurgulayan Cirit, şöyle devam etti:


"Artvin-Şavşat karayolunun ulaşıma açılması için ekiplerimiz yoğun bir çalışma sergiliyorlar. Yaklaşık üç gün içerisinde yolu ulaşıma açmayı planlıyoruz. Umut ediyorum ki daha büyük afetlerle karşılaşmayız. Bu yolda ulaşımı geçici olarak Ardanuç'un köyleri üzerinden sağlıyoruz. Aynı şekilde Artvin'in en yoğun nüfusuna sahip olan Ortaköy köyünde de heyelanlar nedeniyle bazı mahallelere ulaşım sağlanamıyor. İl genelinde afetten dolayı yaklaşık 60'ı aşkın köye elektrik veremedik, 30'u aşkın köyde de ulaşım sağlanamıyor."

ÖNCEKİ HABERLER
Ağrı'da PKK ana karargahı imha edildi!
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Irak'tan Paris saldırısıyla ilgili uyarı
Bu ülkeye ay sonuna kadar uçuş yok
Nusaybin'de çatışma! PKK bir kadını öldürdü
Kiralık Aşk'ın Defnesi Elçin Sangu isyan etti!
O ülkeden şoke eden Paris açıklaması! Biliyorduk
G-20'de neden Davutoğlu yoktu sorusuna cevap!
Samanyolu frekansı - STV haber yeni uydu frekansları
AK Partili isimden HDP'yi kızdıracak Paris açıklaması
Yorumlar