YAZARLAR

Arsuz Otel 27 nolu Oda

Kendinizi özlediğiniz zamanları hatırlar ve yaşarsınız ama nerede? Kiminle? Nasıl?

Merhabalar,

Kendinizi özlediğiniz zamanları hatırlar ve yaşarsınız amanerede? Kiminle? Nasıl?

   

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki bu yazı merhum AlaattinMıstıkoğlu’nun nezdinde Suat Mıstıkoğlu ve ailesine adanmıştır.

Alaattin Mıstıkoğlu; yeri dolmayacak, Arsuz sevdalısı kıymetlive muhterem bir insandı, arkamızdan hep bizleri görecek veizleyecektir diye hissediyorum.

  

Suat Mıstıkoğlu’nun pamuk elleriyle Arsuz’adokunuş

Bir yer düşünün ki dalgalar her vurduğunda rüzgar içiniziserinletsin, yankılarında sevgi, saygı, dostluk buluşsun sonsuzhasretlerse son bulsun. Derin bir mavilik kaplasın her yanınızı,uzaklarınız,   özlemleriniz, hasretleriniz,unuttuklarınız sizi hatırlasın.

      

Hatıralar canlansın, mazi anlam bulsun. Dostluk sofralarıkurulsun, muhabbetinde erdemler, yücelikler, kalplerimizindamıtılmış değerleri olsun mesela; Miryam  Selcim Murhim’in 50yıllık aşkı, öyküsü gibi Paris’ten kopup dünyalara sığmayıpArsuz’da isminin anlamı gibi anlamlı bir deniz damlası olsun.

Kadim Dostluk Arsuz Hotel de Anlamını Bulur

Yüzölçümü, insana değer vere kilometrelerce derin, uçsuzbucaksız dostluk denizi okyanustur dedirten manaların, en güzelhatıraların 52 yıldır yaşatılan değerlerin otelidir Arsuz Otel.

Ah O zamanlar

  

Turkuaz rengiydi köpük köpük…

Hayatında kendini bulduğun zamansın bir mekan var mıdiye sorsalar Arsuz Otel deki Suat Mıstıkoğlu ile geçen her anderim.

   

                  

Kendi evinizdesiniz cümlesinin içini dolduran ve farklıanlamlar yükleyen, daha veda vakti gelmeden hüzünler çöken, bir mumalevinin ışığındaki mananın izlerini yaşatan zamanlar…

 Ah o zamanlar, ansızın yıldızların kayıpdileklerin tutulduğu gecelerdi;

 

   

Odamın Adı Fırtınaydı

Şiddetli bir fırtınada sığınmak için bir liman ararsın,o liman son sözün olur o söz en güzel başlangıcın Suat Beyciğimdünyalara değişilmezsin.

  

Sevgili Hakan Mıstıkoğlu, Alper Bey bizleri sevginin, saygının,dostluğun, insanlığın ve paylaşmanın onurundan, güzelliğinden vegücünden başka bizi bir araya ne getirebilir ki diyerek Arsuzbuluşmalarının paha biçilmez değerini ifade ediyordu.

    

“ Serenad; yaşam musikisinin gür eseri…  bir sevgiçağrısıyla başlıyor, bir dokunaklı sonat gibi gelişiyor, bir çağıngüçlü senfonisi olarak” Arsuz’da Suat Mıstıkoğlu ile devamediyor.

Sizlere Suat Mıstıkoğlu’nun yüreğine yakışan, kalbinden dilinedökülen onun değimiyle “Canımsın” ile veda ediyorum. Baş tacısınız,insan yüceliğinde, emeğinde ve bilgeliğinde…

Tadil tadında nice buluşmalara

Yorumlar