HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Apple'dan radikal karar! Lightning portunu kaldırıyor mu?

İddialara göre Apple, bir sonraki iPhone modellerinde Lightning girişi yerine USB Type-C bağlantısı kullanacak.

Abone ol

APPLE'ın tedarik zincirine yakın bazı kaynakların sızdırdığı bilgilere göre, Lightning girişi yerine USB Type-C'ye geçiş sağlanabilir iddiası ortalığı atıldı.

Piyasaya sürülecek olan yeni iPhone'ları, hızlı şarj cihazı ve Lightning'den USB Type-C'ye dönüştürücü ile birlikte kutulayacak iddiası ortalığı karıştırdı. Apple artık bir gelecek haline gelen yuva girişi hakkında böylesine radikal bir değişim kararı alır mı bilinmez ancak USB Type-C sözleri şimdiden sağlam kaynaklardan geldiği ifade edilmekte.

Yeni iPhone'larda Lightning girişine veda edecek olan Apple, artık USB Type-C bağlantısı sunacak. Bu da demek oluyor ki Apple'ın şarj ve aksesuar kategorisinde ciddi bir değişim yaşanacak. 2012'den bu yana aktif olarak kullanılan Lightning girişi, ilk etapta kullanıcılardan eleştiri almış fakat zamanla benimsenmişti.

Bu defa global bir standart olan USB Type-C'yi tercih edecek olan firma, benzeri eleştirileri alacak mı merak konusu. Tüm bu bilgilerin bir söylentiden olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Her şey yeni iPhone modeli lanse edildiğinde ortaya çıkacak.

Kaynak: Teknolojioku
ÖNCEKİ HABERLER
Ekonomi için kritik rakam açıklandı
FED kararı doların ateşini çıkardı piyasalar çok karışık
300 bin emekliye kötü haber! İkramiye alamayacaklar
Bayram mesajları 2018 Ramazan bayramı resimli kutlama tebrik sözleri
İşte son anket! Adil Gür canlı yayında açıkladı...
Sokağa çıkma yasağı iptal Erdoğan son dakika bilgisi paylaştı
Yorumlar