BIST 1.460
DOLAR 8,35
EURO 10,21
ALTIN 502,10
HABER /  GÜNCEL

AÖL sınavı ne zaman 3. dönem sınav giriş belgesi alma sayfası

Binlerce öğrencinin girdiği AÖL sınavları yani Açıköğretim lise sınavları ne zaman yapılacak? MEB 2018 iş takvimine göre AÖL 3. dönem sınavı 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. AÖL sınav giriş belgeleri ise 3 Temmuz Salı günü yayınlanacak.

Abone ol

AÖL sınavları ne zaman, AÖL 3. dönem sınavı ne zaman yapılacak MEB 2018 iş takvimi güncel bilgiler haberimizde. Açıköğretim lisesi öğrencileri AÖL’e kayıt olarak yılda üç dönem öğrenim görüyor. Lise öğrenimi dışarıdan tamamlamak isteyen binlerce adayın girdiği AÖL sınavları 7-8 Temmuz'da yapılacak. AÖL sınav giriş belgeleri ise 3 Temmuz Salı günü erişime açılacak. Adaylar AÖL sınavlarına, AÖL sınav giriş belgeleri ile girebilecek. Sınav giriş belgesi online olarak alınacak. 

 AÖL SINAVLARI NE ZAMAN: AÖL 3. dönem sınavları, 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.
aol

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR: Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Merkel'in daveti Muharrem İnce'yi çileden çıkardı
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması
Arif Sağ'a büyük şok! Twitter'dan duyurdu
30 günlük işe 30 bin lira ücrete 6 bin başvuru
Darbeci komutanlara müebbet hapis cezası onandı!
900'lü hatları aramak ücretli mi dakikası kaç lira?
Fatih'te korkunç cinayet! İşte ev arkadaşının ifadesi
182'yi aramak ücretli mi dakikası kaç lira?
Türkiye ile ABD anlaştı! Bir ay içinde...
Bina yöneticisi ücretleri ne oldu-ÖSYM 2018-tam liste
Yorumlar