BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,02
ALTIN 485,77
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

AÖL 3. dönem sınavı ne zaman Açık Öğretim Lisesi sınav tarihi-2018

AÖL sınavı ne zaman yapılacak, Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavı tarihi ne zaman soruları ay sonu yaklaştıkça binlerce öğrencinin gündemi oldu. 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.

Abone ol

AÖL sınavı ne zaman, 2018 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman soruları binlerce öğrencinin gündeminde. 3. Açıköğretim lise sınavlarına çok az bir zaman kala öğrenciler AÖL sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Açık Öğretim Lisesi 3. sınavı 7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri ise 3 Temmuz Salı günü yayınlanacak. AÖL sonuçları ise http://aolweb.aol.meb.gov.tr adresinde 31 Temmuz'da yayınlanacak. 

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK: Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan iş takvimine göre, AÖL 3. dönem sınavları, 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.

AÇIKLİSE SONUÇ BİLGİSİ ÖĞRENME: Açık lise sınav sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesinde açıklanıyor. Bakanlık tarafından sonuçlar açıklandığı takdirde, bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR: Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
OHAL kalkınca neler değişecek iki faklı görüş
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Kurban Bayramı ne zaman 2018 ayın kaçında tatil bilgisi
CHP Karabük'ten 23 yıl sonra ilk defa milletvekili çıkardı
Hollanda'dan rezil seçim kararı
Skandal sözler: Peygamberimiz gelse Erdoğan'dan fazla oy alamaz
Sarıkız böceği nedir zehirli mi kimlerin etini yer Bodrum'da panik!
Öğretmen ve rütbeli askerlere FETÖ operasyonu!
Karayılan ve Bayık'ın telsiz konuşmasına bakın nasıl panikler!
Saadet'li vekil sayısı 2'ye düştü
Yorumlar