HABER /  GÜNCEL

AÖF sınav yeri giriş belgesi alma sistemi

AÖF sınav yeri açıklandı mı aöf sınav giriş belgesi çıkarma işlemi son saat 16.00. Sınava bir hafta kala aof sınav yerleri ve aof sınav giriş belgesi almak isteyen adaylar sonuc. anadolu.edu.tr adresine giriş yapacak. aöf bilgileri sistem sayfasında

AÖF sınav yerleri açıklama sorgu paneli ne zaman aktif olacak? aöf sınav giriş belgeleri için bugün son gün. AÖF'nin sınav yeri-aof sınav giriş belgesini bugün saat en geç 16.00'a kadar açıklaması bekleniyor. 12-13 Aralık AÖF güz dönemi sınavına sadece sayılı günler kaldı. AÖF sınav yerini öğrenen adaylar daha sonra TCKN şifresi ile aöf sınav giriş belgesini online olarak çıkarabilecek.

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ VE AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ÖĞREN!

Öğrenciler sınava pasaport ya da ehliyet belgesi ile giriş yapabilecek. AÖF sınav yeri bilgileri adreslere posta ile gönderilmeyecek. aof sinav yeri öğrenme bilgileri anadolu.edu.tr adresinden online olarak yapılacak.

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ-AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULA

Peki AÖF güz dönemi sınav yeri sorgulama sayfasına nereden ulaşılacak? AÖF sınav yeri sorgu sayfası adresinden T.C numarası ve TCKN numarası ile öğrenilecek.

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde Sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılmaktadır.

AÖF  sınav sonuçlarına göre geçme notları ise şöyledir;

    84 – 100__AA__4,00 (GEÇTİ)

     77 – 83___AB__3,70 (GEÇTİ)

     71 – 76___BA__3,30 (GEÇTİ)

     66 – 70___BB__3,00 (GEÇTİ)

     61 – 65___BC__2,70 (GEÇTİ)

     56 – 60___CB__2,30 (GEÇTİ)

     50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)

     46 – 49___CD__1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

     40 – 45___DC__1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

     33 – 39___DD__1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

     0 – 32____FF__0,00 (KALDI)

SINAVA GİRMEK İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?
 
Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar)
 
Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.
 
Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.
 
SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
 
Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.
 
Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.
 
Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.
 
Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.
 
Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.
 
Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır.
 
Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Yorumlar