HABER /  GÜNCEL

AÖF final sınav sonuçları ne zaman öğrenci otomasyonuna giriş

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, AÖF final sınav sonuc bilgisi 2018 öğrenci otomasyonu girişi haberimizde olacak. AÖF sınavına giren binlerce öğrenci bu sorunun cevabına kilitlendi. Normal şartlar AÖF 2018 iş takvimine göre AÖF sonuçlarının 8 Haziran'a kadar açıklanması bekleniyor. AÖF sonucları öğrenci otomasyonu sayfasından açıklanacak.

Abone ol

AÖF final sınavı soru cevapları ne zaman öğrencilerin erişime açılacak sorusu bugün AÖF sınavlarına giren binlerce öğrenci tarafından araştırıldı. AÖF final sınavı soru cevaplarının en geç 7 iş günü içinde açıklanması bekleniyor. AÖF yetkililerinin resmi olarak açıklama yapmadığı AÖF sınav sonuçlarının, 8 Haziran 2018 tarihine kadar açıklanacağı tahmin ediliyor. 

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınav sonuçlarının, bir aksilik olmaması halinde 15 gün içerisinde öğrencilerin erişimine açılacağı tahmin ediliyor. AÖF yetkililerinin resmi olarak açıklama yapmadığı AÖF sınav sonuçlarının, 8 Haziran 2018 tarihine kadar açıklanacağı öngörülmektedir. Öğrenciler, sınav sonuçlarını AÖF öğrenci otomasyonu sisteminden takip edebilirler. Öğrenciler, AÖF sonuçlarını görüntülemek için öğrenci otomasyonuna T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci şifresi ile giriş yapacak ve bireysel notlarını görüntüleyebilecek.

AÖF 2018 DÖNEM SONU SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK: AÖF bahar dönemi ara dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından AÖF öğrencileri şimdi de final yani dönem sonu sınavlarının hangi tarihte yapılacağını sorguluyor. AÖF tarafından dönem başında belirlenen sınav tarihleri, MEB'in düzenlediği bir sınavla çakıştığı için kurum tarafından geçtiğimiz günlerde değiştirildi. İşte, 2018 AÖF dönem sonu sınav tarihleri...

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar) ve ilk defa yapılacak olan Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları İçin Yapılacak Sınav (8. sınıflar) tarihleri MEB tarafından 02-03 Haziran 2018 tarihleri olarak yeniden belirlenmiştir.

Bu nedenle 02-03 Haziran 2018 tarihlerinde yapılması planlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihlerinin 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılması kararı alınmıştır.

AÖF GEÇME NOTU KAÇ: Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor. Koşullu olarak geçme notları ise 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD olarak harflendiriliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
YSK'dan taşınacak sandıklarla ilgili flaş açıklama
Meteoroloji saat verip uyardı! Sel ve su baskını...
Emeli bayram ikramiyesi tek seferde mi taksitle mi ödenecek?
Araplar ile PKK arasında çatışma çıktı!
3600 ek gösterge kapsamı dışında kalanlar kimler olacak?
Arnavutköy cuma namazı kılınacak camiler listesi-29 Mayıs 2020
Yorumlar