BIST 1.061
DOLAR 7,30
EURO 8,62
ALTIN 476,41
HABER /  GÜNCEL

LGS sınavı başvurusu yapma e-okul MEB erişim sayfası

LGS sınavı başvuru süresi uzadı, 2Haziran' da sınava girecek öğrenciler için ek süre tanında. MEB yeni açıklamasına göre LGS başvuruları bugün yani 28 Mayıs pazartesi günü saat 10.00-16.00 arasında online olarak e-okul modülünden yapılacak. Peki LGS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankalara yatırılacak?

Abone ol

LGS sınavı başvurusu yapma işlemleri için öğrencilere MEB tarafından yeni bir fırsat verildi. Ortaöğretim sınavı başvuru süresi uzadı. TEOG yerine getirilen yeni sistem LGS sınavı başvuruları için adaylar bugün saat 10.00-16.00 saatlerinde arasında e-okul modülü üzerinden başvuru yapabilecekler.

Bakanlığın yapacağı ve bu yıl 8'inci sınıfa devam eden öğrencilerin isteğine bağlı olarak gireceği merkezi sınav, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak.

2 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Sınavın birinci bölümü saat 09.30'da, ikinci bölümü ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci bölümde sayısal alandan 40 soru yöneltilecek ve 60 dakika sürecek.

Sözel bölümde, 8'inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10'ar olmak üzere 50 soru, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20'şer olmak üzere, 40 soru yöneltilecek.

İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacak.

İşte MEB'den yapılan o açıklama

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavı 2 Haziran tarihinde yapılacaktır.

Zorunlu olmayan ve isteyen öğrencilerin katılabileceği bu sınav 8'inci sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

Ancak sınav başvurusu yapmak istediği halde herhangi bir nedenle başvurusu gerçekleştirilemeyen öğrencilerin talebi üzerine bu öğrencilerimiz, bugün (28 Mayıs 2018 Pazartesi) saat 10.00 ile 16.00 arasında e-okul sistemi üzerinden başvurularını yapabilecektir.

Öğrencilerimiz sınav giriş belgelerini 30 Mayıs Çarşamba gününden itibaren e-okul sistemi üzerinden alabilecektir.

Tüm öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

.

ÖNCEKİ HABERLER
Aile faciası! 17 yaşında anne ve babasını öldürüp...
Dolandırıcılardan son anda kurtuldu! Sakin ol şu anda dolandırılıyorsun
Merkez Bankası'ndan flaş faiz hamlesi!
Firari FETÖ'cü Opçin'den şoke eden PKK paylaşımı
CHP'nin aday gösterdiği 3 isim için YSK'ya itiraz!
DGS puan hesaplama ekranı nasıl olur ÖSYM DGS puan hesaplama robotu
Yorumlar