BIST 5.032
DOLAR 19,08
EURO 20,56
ALTIN 1.211,51
HABER /  GÜNCEL

Anonymous, IŞİD nedeniyle Türkiye'ye savaş açtı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'yi IŞİD'e destek vermekle suçlamasından sonra dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous da aynı iddia ile Türkiye'ye savaş açtı.

Abone ol

Türkiye’deki 400 bine yakın “.tr” uzantılı internet sitesine 14 Aralık’ta başlayan ve düne kadar yoğun bir şekilde süren siber saldırıları Anonymous üstlendi.

Türkiye'yi IŞİD'i desteklemekle suçlayan Rusya'nın iddialarına inanan Anonymous'un yayınladığı videoda, "Türkiye onlardan petrol alıyor ve üyelerini hastanede tedavi edip DAEŞ'e destek veriyor" denildi.

"IŞİD'i desteklemeyi bırakmazsanız, internetinize saldırmaya devam edeceğiz" ifadesini kullanan Anonymous; Türkiye'yi havalimanı, banka ve devlet kurumlarının sitelerini de çökertmekle tehdit etti.

PUTİN’İN IŞİD SUÇLAMALARI

Rusya Devlet Başkanı  Putin, Türk hava sahasını ihlâl eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye'ye ciddi suçlamalar yöneltmişti.

Putin, Türkiye'nin IŞİD'in Irak ve Suriye'de kontrolü altındaki bölgelerden çıkardığı petrolü yasa dışı yollardan Türkiye'ye sattığını ve ellerinde deliller olduğunu öne sürmüştü.