BIST 1.434
DOLAR 8,33
EURO 10,06
ALTIN 480,44
HABER /  DÜNYA

Almanya'dan sonra Hollanda da PKK'ya kucak açtı

Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın verdiği izinle Lahey kentinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve örgütü simgeleyen bez parçaları ile yürüyüş yaptı.

Abone ol

Hollanda'nın  Lahey kentinde nevruz kutlaması olarak sunulan etkinliğe 200'ün üzerinde kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda, anayasa referandumunda "hayır" oyu verilmesi gerektiği belirtildi.

Örgüt yandaşları daha sonra, polis eşliğinde yürüyüşe geçti. Terörist başının posterleri ile  PKK'yı simgeleyen bez parçalarını taşıyan örgüt sempatizanları, sık sık  Türkiye karşıtı ve terör örgütü lehinde sloganlar attı.

PKK yandaşları,  Belçika'nın başkenti  Brüksel'de AB kurumları yakınında da nevruz adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı.

ÇİFTE STANDART

Hollanda'nın  Avrupa Birliği terör örgütleri listesinde olmasına rağmen  PKK'ya verdiği izin çifte standart olarak değerlendiriliyor.

PKK'ya izin veren  Hollanda, Türk bakanların etkinlik düzenlemesini ise engellemişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya da sınır dışı edilmişti.  Hükümet, bu engellemelere, "güvenlik ve kamu düzenini" gerekçe göstermişti.

PKK yandaşları, hafta sonu da Türk bakanlara izin vermeyen başka bir ülke olan  Almanya'da gösteri düzenlemişti.  Almanya yönetiminin  PKK'ya verdiği izin,  Türkiye'nin tepkisini çekmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Numan Kurtulmuş'tan yeni KHK açıklaması
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Trump'ın başı bu soruşturmayla dertte
Akbank'taki grev kararı için erteleme!
'Testere' bağımlısı genç arkadaşını öldürdü
Bingöl'de PKK'nın 2 sığınağı imha edildi
Rusya'dan kriz yaratan anlaşma haberine açıklama
Türkiye ve KKTC Kıbrıs'ta çözüm için kararlı
FETÖ'cüler ABD'de evrakta sahtecilik yapmış
Elazığ'da korkutan deprem!
Yorumlar 17 yorum