BIST 1.352
DOLAR 8,55
EURO 10,07
ALTIN 495,47
HABER /  DÜNYA

FETÖ'cüler ABD'de evrakta sahtecilik yapmış

FETÖ'cülerin ABD'nin Linden kentinde charter okulu açmak için başvuruda bulunan FETÖ üyeleri, evrakta sahtecilik yaptığı ortaya çıktı.

Abone ol

ABD'nin New Jersey eyaletinde yeni bir charter okulu açmak isteyen FETÖ'nün evrakta sahtecilik yaptığı ortaya çıktı. FETÖ'nün eyaletin eğitim dairesine sunduğu dilekçelerde sahte imzalar ve kent sınırları içinde bulunmayan sokak adresleri yer aldı. FETÖ'nün okul açmak için 2015 yılının ekim ayında yaptığı başvuru dilekçesinde 2007 yılında ölmüş bir kadının imzası bulundu.

"NorthJersey.com" haber sitesinde yer alan habere göre eyaletin Linden kentinde charter okulu açmak için başvuruda bulunan FETÖ üyeleri, evrakta sahtecilik yaptı.

Linden kenti yetkilileri, New Jersey eğitim Dairesine sunulan dilekçelerin sahte olduğunu bildirdi.

FETÖ'nün eyaletin eğitim dairesine sunduğu iki dilekçede kent sınırları içinde bulunmayan sokak adreslerinin yer aldığını belirten yetkililer, dilekçelerden birinde bahsi geçen adresin boş bir arazi olduğunu, başka bir belgede ise söz konusu dilekçeyi daha önce hiç görmediğini söyleyen bir kadının adı ve imzasının yer aldığını ifade etti.

"Union Arts and Science Charter School"un açılmasını destekleyen çok sayıda dilekçedeki imzaların da sahte olduğu ortaya çıktı.

Linden polis teşkilatında otuz yıl görev yapmış bölge yetkilisi John Horre, dilekçelerde yer alan adreslerde yaşayan kent sakinlerin kapılarını çalıp, dilekçeleri imzalayan kişilerin söz konusu adreslerde yaşayıp yaşamadığını sorduklarında, "Bu benim adresim, yıllardır burada yaşıyorum ve o isimde kimse burada yaşamıyor" cevabını aldıklarını söyledi.

Horre, ilk olarak ziyaret ettikleri 24 adresin 19'unda dilekçelerde adı geçen kişilerin yaşamadığını gördüklerini anlattı.

FETÖ'nün okul açmak için 2015 yılının ekim ayında yaptığı başvuru dilekçesinde 2007 yılında ölmüş bir kadının imzası da bulundu.

Linden okulları müfettişi Danny Robertozzi ise bunun açıkça dolandırıcılık olduğunu, sahte belgelerle yapılan bir başvurunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Robertozzi, bu okulun açılması için yapılan başvuruda "karanlık işler" döndüğünü ve burada kanunsuzluk yapıldıysa FETÖ'nün diğer başvurularında da bu tür "şaibeili işler" çevirmiş olabileceğini söyledi.

Okul binasından bir sokak ötede yaşayan mahalle sakini tır şoförü John Surely ise AA muhabirine, "Bu bölgede bu okula ihtiyaç yok. Bu mahallede bu okula kayıt yaptırabilecek üç çocuk var sadece." dedi.

Üç sokak ötede FETÖ'nün açmak istediği okulun muadili olduğunu ve bütün ailelerin çocuklarını oraya gönderdiğini kaydeden Surely, okulun "bir ticaret müessesesi gibi göründüğünü" dile getirdi.

Öte yandan, haberde FETÖ'nün sahte belgelerle yaptığı başvurunun New Jersey Eyaleti Charter Okulları Direktörü Harold Lee tarafından onaylandığı ve Lee'nin geçen Temmuz ayında görevinden ayrıldığı, şimdi ise FETÖ'nün okul zinciri iLearn'de strateji şefi olarak çalıştığı belirtiliyor.

Başvurusu daha önce onaylanan ve eylül ayında açılması beklenen Union charter okulu, FETÖ'nün "iLearn" zincirindeki beşinci okulu olacak.

FETÖ'nün New Jersey'de yönettiği 7 okulun geçen yıl 60 milyon dolardan fazla finansal destek aldığı, bu eğitim kurumlarından bazılarının kurucularının ise yüz binlerce dolar siyasi bağışta bulunduğu ifade edilmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Elazığ'da korkutan deprem!
Elazığ'da korkutan deprem!
İçinde 44 yolcusu olan uçak düştü!
İçinde 44 yolcusu olan uçak düştü!
Kılıçdaroğlu:  'Evet' oyu çıktıktan sonra ilk yapacakları iş...
Kılıçdaroğlu: 'Evet' oyu çıktıktan sonra ilk yapacakları iş...
Bülent Arınç: 17'sinden sonra görüşürüz
Bülent Arınç: 17'sinden sonra görüşürüz
Dicle Üniversitesi karıştı! Çok sayıda gözaltı
Dicle Üniversitesi karıştı! Çok sayıda gözaltı
Mezarlıkta bulundu toprağa gömülü bezi çıkartınca...
Mezarlıkta bulundu toprağa gömülü bezi çıkartınca...
FETÖ'cü Emre Uslu örgüte para topluyor
FETÖ'cü Emre Uslu örgüte para topluyor
Yüz binlerce ürün uygun fiyatlara ePttAVM.com’da
Yüz binlerce ürün uygun fiyatlara ePttAVM.com’da
Ankara Üniversitesi'de kavga
Ankara Üniversitesi'de kavga
Berat Albayrak dünyanın en çılgın projesini anlattı!
Berat Albayrak dünyanın en çılgın projesini anlattı!