BIST 1.196
DOLAR 7,97
EURO 9,44
ALTIN 488,99
HABER /  DÜNYA

Almanya'dan Fransa'ya Akdeniz tepkisi!

Almanya, Doğu Akdeniz'deki Yunanistan'ın başlattığı gerilim için Türkiye ve Yunanistan'a diyalog çağrısını yinelerken Fransa'ya ise tepki geldi. Almanya, Fransa'yı Akdeniz'de gerginliği artırmakla suçladı.

Abone ol

ALMAN hükümetinden AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısı öncesi Doğu Akdeniz’deki gelirime ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye ve Yunanistan’a doğrudan diyalog kurma çağrısı geldi ve Fransa’nın Doğu Akdeniz’deki gerilimi tırmandıran adımına ilişkin, “Fransa'nın bu adımını not ettik” denildi.

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve Türkiye arasındaki gerilimin artmasından endişe edildiğini ifade ederek, yeni ortaya çıkabilecek gerilimlerden de kaçınılması çağrısında bulundu. Seibert, Fransa’nın Doğu Akdeniz’e savaş gemisi göndermesine ilişkin gelen soruya verdiği yanıtta, “Fransa’nın bu adımını not ettik. Gerilimin daha da tırmanmaması için ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Bölgeye savaş gemisi gönderilmesinin gerilimi tırmandırmaya yol açtığına ilişkin bir soruya ise Seibert, “Ekleyecek başka bir şeyim yok” yanıtını verdi.

AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısında ise Türkiye ve Yunanistan’a yönelik bir karar beklenmediği belirtiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Balıkesir ve çevresinde plajlara dadanan hırsızlık çetesi çökertildi
Erdoğan ile Maduro telefonla görüştü
Esed zorunlu askerliği kabul etmeyenleri mayın tarlasına sürdü 8 ölü
Fenerbahçeli Deniz Türüç ve Harun Tekin'e Kasımpaşa kancası
Adana'da bu kadarına pes! Denetime takılmamak için WhatsApp grubu kurmuşlar
HES kodu alma mesaj ücretli mi HES kodu nasıl alınır?
Yorumlar 11 yorum