HABER /  GÜNCEL

Ali Uğur Akbaş kaç yaşında aslen nereli bilinmeyen siyasi hayatı

Ali Uğur Akbaş kimdir, aslen nereli var siyaset ile ilgili nedir soruları merak konusu oldu. Şarkıcı Yeliz Yeşilmen'in eşi olan Ali Uğur Akbaş aslen Adanalı ve 56 yaşında. Siyaset ile ilgili olan Ali Uğur Akbaş aynı zamanda bir dönem MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı olmuştu.

Ali Uğur Akbaş kimdir sorusu merak konusu oldu. Şarkıcı Yeliz Yeşilmen ile olan evliliği sonrası magazin basınında da sık sık yer alan Ali Uğur Akbaş aslen Adanalı ve 56 yaşında. İnşaat sektörü başta olmak üzere birçok iş alanıyla uğraşan Ali Uğur Akbaş, bir dönem de siyaset ile yakından ilgilenmişti. Siyaset ile ilgili olan Ali Uğur Akbaş aynı zamanda bir dönem MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı olmuştu.

ALİ UĞUR AKBAŞ KİMDİR: 1963 yılında Adana’da doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra iş hayatına atılarak İnşaat, Turizm, Petrol ve Nakliye sektörlerinde şirketler kurarak birçok faaliyette bulundu. Ali Uğur Akbaş, Cerenkent İnşaat ve Özaltınbaş Lmt. Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.Türkiye ve Dünya’nın birçok şehrinde incelemelerde bulunan Ali Uğur AKBAŞ, özellikle şehir planlamaları, altyapı ve peyzaj düzenlemeleri konusunda birçok konferans ve panellere katılarak bizzat birçok organizasyonun içinde de yer almıştır. Bunların yanında başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede gençlik, spor ve kültürel etkinlere katılarak, ata sporumuz güreş başta olmak üzere çeşitli sportif faaliyetlere katılmış, maddi ve manevi desteklerde bulunmuştur.

İş dünyasının önde gelen iş adamlarından olduğu gibi spor dünyasında da birçok spor kulübün başkanlığını ve yöneticiliğini yapmaktadır. Adana Demirspor Kulübü’nün 2. Başkanlığını yürütmektedir. AYAMDER, Atlı Spor Kulübü, Salı Grubu başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütünün üyesidir. Aynı zamanda Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Mütevelli Heyet Başkanı olarak birçok kültürel ve bilimsel araştırmaların yapılmasına katkı sağlamıştır.


ÖNCEKİ HABERLER
Sinüs sarkmasının tehlikesi var mıdır nasıl tedavi edilir?
ManU'da Mourinho'nun yerine Solskjaer
Rusya açıkladı Türkiye'nin Patriot alması S-400 satışını iptal ettirir mi?
Yağmur hayatı felç etti! Sarıyer'de dere taştı, evleri su bastı
Ticaret Bakanı Pekcan duyurdu ABD'ye karşı dava kazandık
Savaşçı dizisinin Teğmen Çiğdem'i seksi pozlar verdi bambaşka biri çıktı
Yorumlar