YAZARLAR

Ali Kızıldağ İle Calista Luxury Resort Hotel

Bu hafta sizlere 2013 yaz sezonunda, Antalya Belek sahillerinden dünyaya tatilin sesini Calista Luxury ayrıcalıklarıyla duyuran ve otelciliğe Calista Luxury damgasını vuran Ali Kızıldağ ve ekibinden bahsetmek istiyorum.

Merhabalar,

Bu hafta sizlere 2013 yaz sezonunda, Antalya Belek sahillerindendünyaya tatilin sesini Calista Luxuryayrıcalıklarıyla duyuran ve otelciliğe CalistaLuxury damgasını vuran Ali Kızıldağ veekibinden bahsetmek istiyorum.

  

Calista Luxury’de 1+1 3 Eder

Calista Luxury Resort Hotel 2013 yaz sezonunda Antalya Belek’teziyaret ettiğim Calista Luxury Belek; ekibiyle,servisiyle, konaklama ayrıcalıklarıyla isminin içeriğini hakkıylayaşatan bir otel olarak Antalya’da ki doğru otel tercihinizolacaktır. Şoföründen güvenlik görevlisine, resepsiyonistindenbelboyuna, butlerından şefine gerçek bir ekip ruhuyla, büyük birözveriyle servis ve hizmete adanmış otelcilikte her geçen gün dahaiyisini sunmanın devamlılık ve istikrardan, yatırımcısındanyöneticisine, en alt birimden en üstüne kadar inanmışlıktangeçtiğinin baş yapıtı olmuş bir otel ve bu otelin başındaTürkiye’de otelciliğin birleştirici çözümcü ismi Ali Kızıldağvar.

  

Ali Kızıldağ, Calista Luxury Ayrıcalıklarını Bakın NasılAnlatıyor

Calista Luxury Resort olarak, açılış tarihimiz Mayıs 2007’den bugüne, kalite anlayışımızı, kazandığımız ayrıcalıklı belge veödüllerle, tasarladığımız farklı projelerle taçlandırdık.

İlk yılımızda Türk Standartları Enstitüsü tarafındangerçekleştirilen denetimde, Uluslar arası tanınan ISO 9001:2000Kalite, ISO 14001 Çevre, OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 22000Gıda Güvenliği Yönetim sistemlerine ait kalitebelgelerini Türkiye’de danışman yardımı almadan tek denetimdealmaya hak kazanan tek otel olduk.

Hijyen dalında, gıda analizlerimizi kendi bünyemizde yapmak vepersonelimize eğitim amaçlı kullanmak üzere tasarladığımız“Özel Gıda Analiz Laboratuarı” projemiz ileotelcilik sektöründe yeni bir dönem başlattık.

Bu projemiz Türkiye’nin halihazırda otel bünyesinde özel analizhizmeti veren tek laboratuarı olarak sektöre öncü ve örnek olmasıile 2008 SKALITE Ödüllerinin Antalya elemelerinde birinci oldu veyaklaşık 6 yıldır laboratuar hizmetlerimizi karşılayarak özelliklegıda üretim ve sunumunda görevli personelin daha bilinçli veistekli çalışmasını sağlıyor.

  

Laboratuarda gıda analizlerinin yanı sıra, personelin elyüzeyinden, çalışma alanlarından, risk taşıyan Spa&Wellnessdinlenme bölgelerinden ve havuzlardan alınan örnekler de analizediliyor.

 

22000 Gıda Yönetim Sistemi çalışmalarımızsırasında alerjen misafirlerimizi de unutmadık.Çağımızın yeni hastalıklarından alerjenler konusunda turizmsektöründe ne yazık ki kayda değer uygulamalara rastlayamıyoruz.Bizler bu kapsamda hazırladığımız alternatifli menülerimiz veeğitimli personelimiz tarafından takip edilen “AlerjenTakip Programımız” sayesinde, misafirlerimizekonaklamaları süresince özel ilgi gösteriyoruz.

Son yıllarda Gastronomi ve sunum sanatlarıdallarında birçok farklı yarışmada sayısız ödüllerletaçlandırıldık. Bunların yanı sıra, sahil Hijyeni dalındaMavi Bayrak, gıda hijyeni dalında Beyaz Bayrak veçevre dalındaki Türofed Beyaz Yıldız, TurizmBakanlığı Yeşil Yıldız Ödülleri ile kalitemizi birkez daha tescilledik.

Birkaç üniversitede görevli öğretim üyesi akademisyenlerimizinhazırladıkları çevre projelerine döküman desteği ve danışmanlıksağlıyoruz.

  

Yaptığımız projelerle “Turizmde kalite; çevreduyarlılığından geçer” felsefesinin öncüsü olmayıistiyoruz. “Yaşanası temiz bir dünya” amacı ile Kültür veTurizm Bakanlığı tarafından hazırlanan, çevre konusundailk kez verilen ve en önemli çevre duyarlılık belgesi kabul edilen“Yeşil Yıldız” sembolünü, zorlu bir denetimsürecinden sonra kazanan Türkiye’de ilk ve tek otel olduk.Otelimizde kimyasal kullanılan birçok alanda, özel çevreprojelerini hayata geçirdik. Çamaşırhanemizde “OzonlaYıkama, Havuzlarımızda “İyonlaDezenfeksiyon”, içme sularımızda ise Legionella mücadelesiiçin “Potoclean Sistemi” gibi birçok tasarrufuygulaması ile hem doğaya dost, hem de ekonomimize destekçalışmalar yürütüyoruz. Bu anlamda Calista Luxury Resort olarak çokönemli bir meşale taşıyoruz.

Bilinçli personelimiz ve profesyonel ekibimiz ile bu meşaleyidaha uzun yıllar boyunca taşımak ve ulusal, uluslararasıkulvarlarda adımızı duyurmayı hedefliyoruz.

  

Panayır Sokağında herkese mutluluk verenlezzetler

Calista’nın hijyenik ve lezzetli mutfağından çıkan farklılezzetler ve sunumlar tatilcilerin unutulmaz lezzet ziyafetinedönüşüyor. 7’den 70’e herkes Panayır sokağında Calista Luxuryayrıcalıklarını paylaşıyor.

  

Telefonumun kulaklığını ben unuttum, onlarunutmadı

Mutfak direktörü Hüseyin Toprakçı, HayriKayhan, Mr. Calista lakaplı Gürsel Kaya,ön büro müdürü Adem Kaya ve tüm ekip otelin hermilimetresinde Ali Kızıldağ hassasiyetiyle,içlerinde ki Calista sevdasıyla çalışıyorlar ve adeta otelciliğinsihirbazları görev başında dedirtiyor, üstün hizmet anlayışlarıylada tatilcileri mest ediyorlar.

  

Ece, Elif, Uliyana, Katerina Anastasia ve tüm çocuklarCalista’da çok mutlu.

  

Frederick tatil golünü atmanın heyecanı, Richard büyükbir golfçü olmanın azmiyle tatilin tadını çıkaıyor.

  

Renkli boyalar, gülen yüzler, büyük bir hevesle çizilentatil resimleri Calista’da çocukları tatilin keyifli diliylebuluşturuyor.

  

Hervin Hakkari den, Anastasia  Moskova’dan binlercekm uzaklardan Calista’ya tatile gelen ve tatilin tadını çıkarançocuklardan.

Çocuklar mutluysa aileler mutludur ve otel tercihininkahramanları çocuklardır…

Farklı mimarisi, odaları, kolay ulaşılabilir tatil noktalarıylabir yılın yorgunluğunu unutturacak kendisini unutturmayacak birotel Calista Luxry Resort Hotel…

  

Nerde bir imkansız, nerede bir farklılık varsa oradaMustafa Gençay vardır.

Otelin satış pazarlama direktörü Mustafa Gençay hep biradım öndedir. Arkasındaysa yaptıklarıyla konuşulur. Başarının vemarkanın tesadüf olmadığını hep hatırlatır.

  

Otelciliğin güçlü ismi Ali Kızıldağ ve ekibi tatil içinotellerini tercih eden misafirlerinin bir sonraki ziyaretlerinde deyine Calista’yı tercih etmelerini sağlayarak başarılarınıperçinlemeye devam ediyorlar.

Tatil tadında kalın

Yorumlar1 yorum