BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

ALES sonuçları ÖSYM sorgu ekranı hatalı soru mu var?

ALES sonuçları 2015 ÖSYM sorgu ekranı sonuc.osym.gov.tr'den açıklanacak. 2015 ALES Sonbahar sonuçları ÖSYM tarafından açıklanır açıklanmaz internethaber.com'da.

Abone ol

ALES sonuçları ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi sonuc.osym.gov.tr'den şimdiye kadar açıklanması gerekiyordu.

ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI ALES SONUÇLARI 2015 ÖSYM SORGU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Ancak ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Sosyal medyada konuşulanlara göre, ALES 2015 Sonbahar Dönemi sınavında hatalı sorular var. Sınava girenler arasında hatalı sorularla ilgili mahkemeye başvuranlar olduğu da ileri sürülüyor. ÖSYM'nin ALES sonuçlarını açıklamak için hatalı sorularla ilgili durumun netleşmesi beklediği iddia ediliyor. Ancak ÖSYM ALES 2015 Sonbahar dönemi hatalı soru iddialarına ilişkin de bir açıklama yapmadı.

ALES SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI ÖSYM sonuc.osym.gov.tr

2015 ALES sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi'nin internet sayfası sonuc.osym.gov.tr'ye giriş yapmaları gerekiyor. 

Sonuç Açıklama Sistemi ana ekranından adayların TC Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday Şifreleri'ni sisteme girip sonuç ekranına ulaşmaları gerekiyor.

ALES sonuçları ÖSYM sorgu ekranı hatalı soru mu var?
ÖSYM SONUÇ AÇIKLAMA SİSTEMİ ANA SAFYASI

ALES SONUÇLARI ÖSYM ÖNEMLİ UYARI

ÖSYM'nin ALES sonuçlarına ilişkin daha önce yaptığı duyurular bu sene içinde geçerli olacak. ALES sonuçları yalnız online olarak öğrenilebilecek. ÖSYM ALES sonuçları için adaylara ayrıca bir sonuç belgesi göndermeyecek.