BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM iş takvimi-2018

6 Mayıs'ta yapılan ALES sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ederken beklenen ALES sonucu bilgisini ÖSYM verdi. Akademik eğitimlerini sürdürmek veya akademik kadrolara başvurmak isteyenler ihtiyaç duydukları ALES sınav sonucu 7 Haziran perşembe günü açıklanacak. ALES sınav sonuc puanı 5 yıl geçerli olacak.

Abone ol

6 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ALES sınav sonucu için geri sayım başladı. Binlerce kişinin merakla beklediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonucu için ÖSYM net tarihi verdi. Akademik eğitimlerini sürdürmek veya akademik kadrolara başvurmak isteyenler ihtiyaç duydukları 2018 ALES sınav sonuçları haziran ayının ilk haftası 7 Haziran Perşembe günü açıklanacak. ALES sonucu artık 3 yıl yerine 5 yıl geçerli olacak. 

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM sınav takvimi daha önceden açıklanıyor. Sınav takvimine göre ALES sonuçları 7 Haziran 2018 Perşembe günü açıklanacak.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

ÖSYM ALES SINAV SONUCU ÖĞRENME: 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi (ALES 2017) sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR: Sınavın yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl geçerliliği vardır. Başvurularınızda geçerlilik süresi içinde en yüksek ALES puanınızı kullanabilirsiniz.

ÖNCEKİ HABERLER
Almanya vatandaşlığına geçişte Türkler rekor kırdı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Japonya pasaportu vizesiz bakın kaç ülkede geçerli
Dolarla özel sektörün borcu 1 hatafda 112 milyor arttı
Muharrem İnce'den flaş 'dolar' çıkışı! Duvara toslamak...
İsrail Avrupa'ya savaş açtı! Cehenneme gidin!
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kritik görüşme!
MEBBİS öğretmen girişi il içi ataması 2018 yeni başvuru sayfası
AK Parti'den flaş İstanbul mitingi kararı!
Dolar neden yükseliyor bomba iddia doğru mu?
Yorumlar