YAZARLAR

Alçak Gönüllü Dev Adam

Bu yazıda ismi geçen şahıs tamamıyla gerçektir…

Bu yazıda ismi geçen şahıs tamamıylagerçektir…

Merhaba,

 

                       

Tahta bavulunu sımsıkı kavradı, terleyen avuçlarında çıkacağıyolculuğun sırrı saklıydı. Düşüncelere daldı… arabaların yollarıkovaladığı gibi art arda sıralandı hüzünleri, umutları, geridebıraktıkları; annesi, babası…

  

Küçük bir çocuğun; umudunu, yüreğini, geçmişini, geleceğinikoyduğu tahta bir bavuldan başka hiçbir şeyi yoktu. Otobüskaranlıklara karıştı dağlar, denizler, virajlarla kıvrılan yollar,bir damla yaş dokundu oturduğu koltuktaki otobüsün camına… gözünüaçtığında Alanya’daydı artık ve gelecek güzel günlerin sevinci,haklı gururu, onurlu yaşam mücadelesinin, alın terinin, inancınserüveni başlıyordu.

Özünü, sözünü,  geldiği yolları, yaşadıklarını hiç ama hiçunutmadı o tahta bavullu minik çocuğun ismi Ramazan Aslan’dı…

  

Allah’ın insanoğluna sunduğu en ufak ayrıntıları değerlendirdi.Hep şükretti, hamdolsun dedi. Tılsımı çok çalışmak, dürüst olmak,verdiği sözleri tutmak ve inanmak oldu. İnsanın başaramayacağıhiçbir şeyin olmadığına inanarak saygınlığın değerini yüreğindetaşıdı. Sevgili, saygılı, dürüst ve ilkeli bir şekilde ailesi,çalışanları ve topluma değer katan paha biçilmez bir başarıöyküsünü bizlerle paylaştı. Yapmak için yola koyuldu, bulduğu herşeye artı değer katmasını bildi. İnsana, doğaya, emeğe, işine,ülkesine, dünyaya inandığı her şeye… sebat ve sabır gösterdi, zorluhayat sınavında ben yok biz varızın zaferini paylaştı. Emekle, alınteriyle büyük bir özveri ve gayretle bulunduğu yere gelenin kalıcıolacağını gösterdi. Biz yolumuzdayız biz başardık bizbaşaracağız…

  

Aslında sadece turizm sektöründe çalışanlar için değil ülkemizinfarklı kesimlerinden bir çok genç insan için rol model oldu. Hem yurtiçi hem yurtdışında başardıklarıyla saygı uyandıran,gittiği her yerde alkışları hak eden her şeyden de önemlisigönülleri kazanmasını bilen mütevazı kişiliğiyle gönüllere tahtkuran bir isim Ramazan Aslan.

  

Öylesine güzel bir enerjisi var ki 7 den 70’e onu tanıyantanımayan herkesin başarılarının devam etmesi için dua ettiği birinsan. Söz uçar yazı kalır iki cihanda diyerek moral ve motivasyontimsali, ne oldum değil ne olacağız diyerek kim olduğunu, neredengeldiğini, özünü, nerede olduğunu, nereye gideceğini ve dahayapacak çok şeyi olduğunu bilen güzel insan…

   

Adıyaman Kahta’da Merhaba demişti hayata şimdi tümdünyaya yürekten Merhaba diyerek ülkemizde ve dünyanın dört biryanında…

Geri gelmeyen zamanın değerini bilerek ileriye baktı ve ayaklarıyere sağlam basan tutarlı adımlarla ilerlemesini bildi.

Otelcilikte Gelişimin ve Değişimin Örnek İsmi RamazanAslan

Dünya çapında yada ülkesel bir marka için güçlü bir senaryo,hafızlara kazınacak bir efsane gibi kurulumundan markanınbilinirliğine yaygınlaşmasında etkisi olan temalarkullanılır.  Taklit, uydurma, hayal ürünü yada başkasına aitolan bir şey değil kendi mücadelesi, kendi gerçekleri kurduğu AskaHotels’in kendi başarı hikayesini oluşturdu. Aska Hotels markasınınarkasında duran Ramazan Aslan’ın hayata bakışı, yaşam felsefesi,ilkeleriyle yarınlara ilerleyen hedeflerini kurumsal bir marka,konsept otelcilik anlayışı, insan kaynakları ve örnek otelçalışanlarıyla yarınlara ilerleyen bir otel markası. Gücünü insankaynağından alan çalışanıyla, yöneticisiyle, misafiriyle bütünleşenbir otelcilik anlayışı…

   

Akdeniz Çanağında En çok Tercih edilen Aile Oteli OlmaYolunda

Aska Lara Resort & SPA Elegant Luxury

  

2014 yılında hizmete açılan Aska Lara Resort & SPAElegant Luxury  bir gelenin defalarca tercih edeceği,dostlarına yakınlarına memnuniyetle tavsiye edeceği, ailelerin ençok sevdiği Wet’n Wild Tema Parkıyla da çocukların hayal dünyasınıyaşatan bir otel olacağından eminim.

         

Ahde Vefası Şiarı oldu

11 yaşında ilk işe başladığı Adıyaman Kahta’da Merhaba OtelininGenel Müdürü olan Salih Çene’nin 2014 yılının Kasım ayındaMeksika’da Dünya SKAL Başkanı seçildiği törende omuz omuza yanındaolan isim oldu Ramazan Aslan.  Küçüğünden büyüğüne insana vedostluğa verdiği değeri Ramazan Aslan’a yakışanı yaparak geldiğiyeri daha gideceği yolu ne kadar hak ettiğini bir kez dahayaşatarak gösterdi bizlere.

  

Alçak gönüllü dev adam “Turizmin kökü mazide olanatisi”  Ramazan Aslan…

Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Aslan ile yaptığımRöportajdan…

Ramazan Aslan’dan geçmiş zamanın imbiğinden süzülüpgelen her biri inci tanesi değerinde öğütler;

  

Tenekeyi Pırlanta Yapar

Topluma harcadığımız her zaman size katlanarak geri döner.Kendinize harcadığınız her zamanda ise bencillik vardır. Bizdediğimiz şeyde ise çoğalma vardır, üretkenlik vardır, tenekeyipırlanta yapar. 

Yaptığınız İş Tarlaya Ektiğiniz Tohumdur BundanUtanmayın

Özellikle insanlar yaptıkları her şeyin iyisi ile kötüsüylekendilerine ait olduğunu örnek verirsek bir işi yaparken yaptığımızişin çeşidi ne olursa olsun kendimiz için yaptığımızı unutmamamızgerekiyor. Yaptığımız iş tarlaya ektiğimiz bir tohumdur bir başkasıtarafından yadırgandığını düşünebilirsiniz ancak onun geleceğinizleilgili bir temel teşkil ettiğini unutmamalısınız. Eğer bir şeyyapıyorsanız mutlaka hedefiniz olmalı ve yaptığınız işin en iyisiniyapmalısınız.

  

Severek Yapılan İş İle Sevilmeden Yapılan İş ArasındakiFark

Herkes bir iş yapar ama herkes severek yapmaz. Severekyaptığınız her işte % 51’i elinizdedir, geriye kalan %49’ukendiliğinden gelir.

Önce Para Dememek Gerekiyor

Özellikle zamanı çok iyi kullanmak gerekiyor. Yaptığınız işinadı ne olursa olsun yaptığınız işi en iyi yapıyorsanız para sizinpeşinizden koşar. Parayı kazanmak için sabırlı olmak gerekiyor,sabırla birlikte akıl ve cesaretinizle hareket etmelisiniz. Yalnızbaşına sabır bir şey değildir. Yol alabilmek için cesaretli olmanızdoğru yapabilmeniz içinse aklınızı kullanmanız gerekiyor. Sabır,akıl, cesareti doğru yerde doğru zamanda kullandığınız zamanulaşamayacağınız hiçbir hedef yoktur.

Hiçbir Şey Bedel Ödemeden Olmaz

İnsan hayatının içerisinde yenilikler, yeniliklerin içerisindefırsatlar vardır. Fırsatları iyi değerlendirmek gerekiyor. Hiçbirşey bedel ödenmeden kazanılmaz, kazanılsa da kalıcı olmaz.

  

Günümüzde Kolay Zengin Olmak Hevesi

Özellikle günümüz şartlarında gençlerde kısa vade de zengin olmahevesi mevcuttur. İnsanlar bedel ödemeden zengin oluyorlar ise buzenginlik kısa sürelidir çünkü bedel ödememiştir, nereden geldiğinibilmiyordur. Nerden geldiğini bilmediği zenginliği de kaybetmesiçok kolaydır. Oysaki bedel ödediği bir şey kaybetmek çok zordurçünkü çok zorluklarla elde ettiği bir şeyi kolay kolay kaybetmeriskini alamaz.

Çıraklığını Yapmadığın Bir İşin Ustalığında BaşarısızOlursun

Turizm öğrencileri özellikle üniversiteden sonra hemen genelmüdür olacaklarını düşünürler, oysaki çıraklığını yapmadığın birişin ustalığında başarısız olursunuz. Yani bulaşık yıkamayan birinsanın yönetici koltuğunda oturduğunuzda bir bulaşıkçınınişletmeye vereceği zararın farkında olmaz. Dolayısı ile altınızdakiçalışanları verimli halde çalıştırmanız için onların dilinenanlamanız gerekir.  Eğer onların yaptığı iş hakkında bilgisahibi değilseniz sizden daha iyi bilen sizi yönetmeye kalkar.Farkında olmadan işletmeye zarar verirsiniz. 

   

Dün İle Bugün Arasında Neler Değişti

İsterse dünya sizin olsun sofraya oturduğunuzda tüketeceğinizbir gramaj vardır. Onun üzerine çıkamazsınız, kaldı ki, belirli biryaştan sonra tüketeceğiniz bir ürünün gramajı da çeşidi de azalır.Yasaklar başlar şunu yemem bunu yeme diye... Siz belirli birnoktadan sonra iyi bir bekçi olmak mecburiyetindesiniz. Elinizdekidoneleri, varlığınızı kimsenin hakkını kimseye yedirmedendağıtmakla yükümlüsünüz. Sektörümüzde yüksek sezon dediğimizaylarda para trafiği çok yoğundur. O para sizin değildir. O paranınbekçisisiniz. Tedarikçiye, çalışana onu düzenli olarak ulaştırmakolmazsa olmazlarınız olmalıdır. Eğer siz o para trafiğinekapılırsanız yağmura karşı dayanıklı olmazsınız, seller alırgötürür sizi.

   

Anne ve Babasına olan En Derin Sevgi veSaygısıyla

Zini ve Abdullah Aslan Anaokulu'nu memleketi olan AdıyamanKahta’da yaptırarak eğitime destek olmuştur. Adıyaman Türkiye’deturizme ilk başladığı iller arasındadır.  Nemrut’un Adıyamanda olması dünyayla olan köprünün kurulmasına neden olmuştur.

Ramazan Aslan mucizeyi gerçeğe dönüştürdü. Kendi gerçeğimucizesi oldu, o şimdi en özel ödüllerin sahibi. Hayatının ödülüysemücadelesi oldu. Sabrı ve dürüstlüğü feneri, ışığıysa azmi veinancı oldu. O ışıkla aydınlanan bir okulu, kurduğu otellerdeçalışan ekibi ve onu saygıyla ayakta alkışlayan dostları…Basamakları çıkarken kimseyi kırmadı, incitmedi, üzmedi ve geldiğikonumda kimseyi küçümsemedi çünkü o bir yanında 11 yaşında küçük vezayıf bedeni ile Kahta’da çalıştığı otelde valizleri taşıyanRamazandı.  Ama yüreği hep büyüktü tıpkı gelecek hayallerigibi… Aslında onun hikayesinden hepimize kalan bir şeylervar.

Yorumlar