HABER /  EKONOMİ

Albayrak: Eskiye bakanlar kaybedecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyon tek haneli rakamlara düşünceye kadar enflasyonla mücadelenin devam edeceğini söyledi. Albayrak, 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlanacağını kaydetti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD ile ilişkilerin 6 aydır çok iyi gittiğini, bu ilişkinin iki ülke için değil dünya için önemli olduğunu söyledi. Albayrak, Türkiye'nin 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlayacağını ifade etti.

Birleşmiş Milletler (BM) 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu.

Bölgenin en dayanaklı bankaların Türkiye'de olduğunu ve enflasyonla mücadelenin tek hanemi rakamları görünceye kadar devam edeceğini söyleyen Albayrak, 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlanacağını kaydetti. Yeni yüzyılın yeni perspektifle yorumlanması gerektiğini de ifaoe eden Albayrak, eskiye bakanların kaybedeceğini söyledi.

ABD ile ilişkilerimiz sadece iki ülke için değil dünya için de önemli olduğuna dikkat çeken Albayrak, "İkili ilişkiler 6 aydır çok iyi gidiyor. Geçen yüzyıla bakanlar kaybedecek" şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da milyonluk vurgun yapan çete çökertildi
Rusya'da yolcu uçağı alev aldı: 12 yaralı
IMF'nin yeni başkanı belli oldu!
İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin hükümeti kurma görevini Netanyahu'ya verdi
ABD'de Türk ailenin evi kundaklandı
e okul veli bilgilendirme sistemine giriş 2019 nasıl yapılır?
Yorumlar 2 yorum