BIST 8.025
DOLAR 28,96
EURO 31,59
ALTIN 1.908,49
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Akıllı telefonlarda şarj devrimi yapılacak

Akıllı telefon kullananlara büyük müjde Bodle Technologies şirketinde geldi. Şirketin geliştirmeye çalıştığı bir yöntem ile akıllı telefonların gücü hiç tükenmeyecek.

Abone ol

Akıllı telefon ekranlarının oldukça fazla güç harcadığını hepimiz biliyoruz ve bu nedenle daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilme adına uygulama kapatmaktan çok genelde ekran parlaklığını düşürürüz. Bodle Technologies bu durumu değiştirecek bir yol üzerine çalışıyor.

Şirket, hemen hemen hiç güç kullanmayan ancak yine de parlak güneş ışığı altında bile keskin, canlı ve açıkça görülebilir bir faz değişim materyali geliştirdi. Teknoloji hakkında çoğu şey hala bir sır olmaya devam ederken esnek, şeffaf katmanlara elektriksel darbeler göndermeye bağlı çalıştığı biliniyor.


Teknoloji için henüz erken ve Bodle üretim hakkında görüşmeler yaptığı şirketlerin ismini vermiyor. Ancak bu gelişme mobil cihazlardaki pil sorunlarını çözme konusunda büyük bir yol alınmasını sağlayabilir. Bunun gerçekleşmesi durumunda akıllı telefonların günlük şarj ihtiyacı önemli ölçüde azaltılabilecekken, akıllı saatlerin pil ömrü kaliteden ödün vermeden bir haftaya kadar dayanabilecek.