BIST 5.115
DOLAR 20,90
EURO 22,48
ALTIN 1.318,34
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Akdağ 'CHP belgeleriyle' dalga geçti

Akdağ, siyaset akademisinde konuştu Kılıçdaroğlu'nu tefe koydu. İşte o çok sert sözler;

Abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP liderini yerden yere vurdu! Kılıçdaroğlu'nun belgeleriyle kendini rezil ettiğini iddia eden Akdağ, Cumhuriyet tarihinde en uzun bakanlık yapan kişi olduğunu söyleyerek, bu başarıyı AK Parti'nin istikrarlı politikasında bağladı. 

Dünya Sağlık Örgütünün Türkiye'yi, ''Sağlıkta Dönüşüm Programı'' kapsamında örnek gösterdiğini belirterek, ''Kapsamı, içeriği ve genişliğiyle bütün dünya ülkelerine örnek olan bir program yaptık'' dedi.

Akdağ, AK Parti'nin ''Siyaset Akademisi'' programında katılımcılara ''Sağlıkta Adalet ve Kalkınma Dönemi'' başlıklı slayt gösterisi eşliğinde, Türkiye'de sağlık alanında hükümetin gerçekleştirdiği uygulamaları anlattı. 

Bugüne kadar memurun genellikle vatandaşın amiri gibi algılandığını belirten Akdağ, ''Geç kardeşim sıraya', 'Kime şikayet edersen et' gibi şeylerle hep karşılaştık. Tapu dairesinde karşılaştık, nüfus dairesinde karşılaştık... Ama bunların hekim karşısında olması çok acı bir şeydir. Bu da vardı maalesef. Hekimin karşısında olduğunuz an en kırılgan olduğunuz andır, çocuğunuz hastadır, ana-babanız hastadır'' dedi.

Akdağ, babası kalp hastası olan birine geçmişte doktorların, ameliyatın özel hastanede yapılması gerektiğini söylediklerini, 'Hocam parası?' diye sorulduğunda da 'O zaman burada asistanlar yapar' cevabı verildiğini anlattı.  

KILIÇDAROĞLU'NA BASİRETSİZ DEDİ

70 yaşındaki bir emekli işçinin, ilaç parasını almak için istenen belgelerin yazılı olduğu kağıdı kendisine verdiğini ifade eden Akdağ, söz konusu kağıdı göstererek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra belgeyle konuşma modası çıktığını söyledi.

Bu sözleri salonda gülüşmelere yol açan Akdağ, konuşmasına, ''Bir lider bu kadar mı basiretsiz olur? Bir parti bu kadar mı şanssız olur? Bir başka parti ve onun liderine de Allahu Teala bu kadar mı takdim eder? Adam ne kadar belge çıkardıysa o kadar rezil oluyor'' diye devam etti.

TÜRKİYE'DE 3 BİN AİLE HEKİMİ

Aile hekimliği sisteminde eski sağlık ocağı sisteminden ayrılan pek çok şey olduğuna dikkati çeken Akdağ, sağlık ocaklarında 700 doktorla hizmet verilirken, bugün aile hekimliğinde 3 bini aşan doktorla hizmet sunulduğunu, iyi hizmet alamayan hastanın başka hekime gitme seçeneği bulunduğunu, bu nedenle iyi hizmet veremeyen doktorun da para kaybettiğini söyledi.

Cumhuriyet tarihinden bu yana en uzun sağlık bakanlığı yapan kişinin kendisi olduğunu, bundan önce sadece 1923'te göreve başlayan Refik Saydam'ın 13 yıl hizmet ettiğini anlatan Akdağ, ''Bu, AK Parti'nin istikrarından kaynaklanıyor ve hiçbir dönemde de sağlıkta köklü bir reform yapılamamış, Sağlıkta Dönüşüm Programı'na kadar'' dedi.