HABER / AK PARTİ

AK Partili aday 'topçu tepeden indi' deyip siyaseti bıraktı

İZMİR'de, teknik direktör Özalan'ın AK Parti'den 2. bölge milletveki adayı gösterilmesine tepki gösteren aday adayı Sarı, aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Sarı, 'Bir topçu tepeden inme gelip, davası için yıllarını veren tüm teşkilattaki arkadaşları yok sayarak listenin en ön sırasına yazılıyor' dedi.

AK Parti'de kurucu il sekreterliği, il yöneticiliği, Bayraklı ilçe başkanlığı yaptıktan sonra 2014 yerel seçiminde Bayraklı'dan belediye başkan adayı gösterilen ancak kazanamayan İsmail Sarı, 24 Haziran'da yapılacak genel seçim için 2. bölgeden milletvekili aday adayı olsa da listeye giremedi.

Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, partiden istifa etmediğini ancak aktif siyaseti bıraktığını belirtti. Teknik direktör Alpay Özalan'ın AK Parti'den 2. bölge 2. sıradan milletveki adayı gösterilmesine tepki gösteren Sarı, şu ifadeleri kullandı:

-"16 yıldır birlikte çalıştığım AK Parti teşkilatındaki dava arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Siyasi hayatım boyunca her zaman yanımda olan Bayraklılı can dostlarıma ve tüm halkımıza verdikleri destek için şükranlarımı sunarım.

-Şunu çok iyi anladım. Verilen onca emeğin hiçbir önemi yok.

-Bir topçu tepeden inme gelip, davası için yıllarını veren tüm teşkilattaki arkadaşları yok sayarak listenin en ön sırasına yazılıyor. Artık aktif siyaseti bırakıyorum. Haklarınızı helal edin. Benden yana helal olsun."

AK PARTİ'DEN ADAY YAPILAN SPORCULAR : AK Parti 27.Dönem Milletvekili Aday Listesinde sadece Alpay Özalan değil, motosikletçi Kenan Sofuoğlu, güreşçi Selçuk Çebi de yer aldı.

BİR MAÇA ÇIKTI ADAY OLDU : Abdullah Ercan’dan sonra Ümit Milli Takımı’nın başına geçen Alpay Özalan, 1 maça çıktıktan sonra milletvekili aday adayı oldu. Görevinden istifa etmesi gereken ancak etmeyen Özalan, İzmir’den milletvekili adayı gösterildikten sonra görevinden ayrıldı. Özalan’ın istifasının ardından Ümit Milli Takımı’nda teknik direktör arayışı başlayacak.

Alpay Özalan nereli eşi Cansel Özalan kimdir işte çocukları

Yorumlar13 yorum