BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Yusuf Halaçoğlu niye aday yapılmadı? İYİ Parti açıkladı meğer...

İYİ Parti milletvekili aday listeleri açıklanınca en büyük şoku partinin kurucusu Yusuf Halaçoğlu yaşamıştı. Halaçoğlu, 'Bana bir yer bulamadılar, kırgınım ve tepkiliyim' derken partiden 'neden aday yapılmadığına' ilişkin açıklama geldi.

Abone ol

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun milletvekili adaylık listesinde bulunmamasıyla ilgili açıklama yapan partinin Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan, işin perde arkasını anlattı.

Yusuf Halaçoğlu'na Kayseri 1. sıranın teklif edildiği, ancak onu bunu kabul etmediği ortaya çıktı. Lütfü Türkkan, şunları anlattı:

-"Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri'den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük. Kendisi İzmir'den aday olmak istediğini, oraya yerleşmek istediğini ifade etti. Ancak Genel Başkan yardımcılarımızın İzmir'de liste başı adayı olmaları nedeniyle Kayseri konusunda aday olmasının uygun olabileceği ifade edildi. Kendisi de Kayseri'den aday olmak istemediğini söyleyince maalesef listemizde yer alamadı."

YUSUF HALAÇOĞLU : BANA YER BULAMADILAR

Konuyla ilgili açıklama yapan Halaçoğlu ise "Bana bir yer bulamadılar, kırgınım ve tepkiliyim" dedi. Halaçoğlu şunları söyledi:

-"Ben MHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçtiğim zaman araştırma görevlisi olan eşimi Ankara'dan İzmir'e tayin ettiler. Eşim orada kalınca, iki küçük çocuğuma da ben bakmak zorunda kaldım. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim. Parti yönetimi tekrar Kayseri'den aday olmamı isteyince kabul etmedim. İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım" .

Yusuf Halaçoğlu kimdir? Yeni eşi ve çocukları

ÖNCEKİ HABERLER
Temizlikçi olurum dedi AK Parti'den liste başı oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İşte FETÖ'nün yeni yöntemi! Adı: ooVoo
Yemekteyiz Ergün Halis kimdir kaç yaşında masayı karıştıran sözleri!
Sanat yönetmeninden iğrenç tuzak! Şarj bahanesiyle eve götürüp tecavüz etti
Yerden yere vurdular! Tepki çeken öpücük
İl içi öğretmen ataması 2018 Tekirdağ boş okul kadro tam listesi
Edirne'nin gey milletvekili adayı kim? Hangi partiden?..
ByLock'u kardeşi 'aile içinde mesajlaşırız' diye yüklemiş
Acı haberi ona henüz söylemediler
Yorumlar 26 yorum