BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  AK PARTİ

AK Parti'den 'Brunson' açıklaması: Ciddi iddialar var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ABD ile krize neden olan ve şu anda ev hapsinde bulunan ABD’li rahip hakkında, “Brunson hakkında ciddi iddialar var” dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunurken özellikle ABD ile Türkiye arasındaki krizin nedeni olarak gösterilen papaz Brunson'la ilgili de çok ciddi iddiaların olduğuna dikkat çekti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in gündeme ilişkin açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

"Papaz Brunson hakkında ciddi iddialar var. Bunlar, terör örgütleriyle bunu iş birliği içinde olduğu. Sadece bir misyoner olarak yaptığı faaliyetler değil.Bu çok önemli bir konu. Peki buna kim karar verecek? Bağımsız Türk yargısı karar verecek. Türkiye ile olan ilişkilerin daha iyi bir noktaya taşınması için olumlu bir diyalog gerekiyor. Türkiye bu konuda tüm olumlu çabayı gösteriyor. Papaz Brunson’u bırakın eve gönderin diyorlar,saat dakika veriyorlar böyle bir şey olabilir mi? Bağımsız egemen bir ülkenin yargısına sen bunu söylüyorsun.

SİYASİ KARARLA TUTUKLANMADIĞI İÇİN SİYASİ KARARLA BIRAKILMAZ

Bağımsız Türk yargısı delilleri değerlendirir. Türk hukuk sisteminin gereği neyse ona göre işlem yağar. Bu, siyasi kararla tutuklanmış değil. Siyasi kararla tutuklanmadığı için siyasi kararla bırakılması söz konusu değil. ABD’nin anlamak istemediği bu."

Kapalıçarşı'da saat 10.30'da çeyrek altının fiyatı 411 liraya kadar indi

Dolar saat 10.00'da 6.50'lere indi Euro da düşüyor 14 Ağustos 2018 kuru

ÖNCEKİ HABERLER
Bahçeli talimat verdi dövizler bozduruldu
Dolar ne oldu? Dolar yükselişi sürecek mi?
13 Ağustos On Numara çekiliş sonuçları
Rekabet Kurulu kararı verdi! Bireysel muafiyet...
Zilhice orucu nasıl tutulur kaç gün tutulur 9. gün faziletleri
Caner Turp kimdir yaşı kaç Gizem Güven'in nişanlısı kimdir?
Yorumlar 29 yorum