HABER /  GÜNCEL

Karar çıktı: Dev şirketin ortaklarının cezası kesildi!

AYDIN'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Nazilli iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan aralarında Uğur Şirketler Grubu ortaklarından tutuksuz sanıklar Zeynel Abidin Takmaklı ve kardeşi Muhammet Celali Takmaklı'nın da olduğu 20'si tutuklu 108 sanıktan 63'ü 2 yıl 1 ay ila 12 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.

AYDIN 2. Ağır Ceza Mahkemesince Gençlik Merkezi Fethi Sekin Duruşma Salonu'nda görülen davanın karar duruşmasına tutuklu ve tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı. Duruşmada son sözleri sorulan sanıklar, örgüt üyesi olmadıklarını ileri sürererk beraat ve tahliyelerini talep etti.  Kararını açıklayan mahkeme heyeti, 74 sanıktan 63'üne, "silahlı terör örgütüne üye olma ve silahlı terör örgütüne yardım" suçlarından 2 yıl 1 ay ila 12 yıl arasında değişen hapis cezası verdi. Tutuksuz yargınlanan 11 sanık beraat etti.

Heyet, tutuklu sanıktan 11'inin tahliyesine ve 7'sinin tutukluluk halinin devamına hükmetti.

TUTUKLAMA DA ÇIKTI

Mahkeme tarafından 7 yıl 6 ay hapis cezası alan tutuksuz sanık Ergin Ekimci'nin tutuklanması yönünde karar çıktı.

Öte yandan Uğur Şirketler Grubu ortaklarından tutuksuz sanıklar Zeynel Abidin Takmaklı ve kardeşi Muhammet Celali Takmaklı'ya örgüt üyeliğinden 7 yıl 6'şar ay hapis cezası veren heyet, sanıkların yaş ve sağlık durumundan dolayı adli kontrol şartı hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. 

Hakkındaki deliller tamamlanmayan 2'si tutuklu 34 sanığın dosyası ise önceki duruşmalarda tefrik edilmişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
Binlerce öğrenci bekliyordu: Belli oldu!
Unkapanı ve Galata köprüleri araç ve yaya trafiğine kapatılacak!
İran dini lideri Hamaney'den flaş ABD kararı!
ÖSYM AİS DGS sonuçları açıklanıyor TC ile sorgulama
CHP'de yeni gelişme! Muhalifler bayramdan sonra...
Okul tatil günleri 2020 2. ara tatil nisan ayının kaçında?
Yorumlar 1 yorum